Show dünyamızdan ilginç haberler

Birsen GÜRDİL

Tebrikler Sertap Erener
Milli şarkıcımız Sertap Erener, tabiri caizse 365 günün en az 300 günü mesleği ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sezon hazırlayıp, dans ekibi ile sunduğu Erener Show’un yanı sıra yeni bir karar alarak yeşile, doğaya olan sevgisini de ispatlamış oldu. Ünlü sanatçı çocuklarımıza yeşil bir ülke kaldığını söyleyen ünlü sanatçı, çocuklarımıza yeşil bir ülke bırakmamız için değil kendisinin tüm müzisyenlerin, sanatçı arkadaşlarının böyle bir etkinliğe öncü olmalarını istemiştir.
* Dostları Ayşen Gruda’yı unutmadı
Geçen yılın ocak ayında aramızdan ayrılan, yeri doldurulamayan ünlü sanatçı Ayşen Gruda’yı, İstanbul Komedi Festivali, ustalara saygı duruşu bölümünde anılmıştır. Daha önceki yıl bu festivale Deli Kadın adlı oyunu ile katılmış olan rahmetli sanatçıyı dostlarının unutmadıkları anısına düzenlenen söyleşide sanatseverler tarafından alkışlanmıştır.
* Alişan cimri değilmiş!
Pinti olmakla itham edilen şarkıcı Alişan hakkında söylenen bu sözden hiç hoşlanmadığını göstermek için oyuncu eşi Buse Varol’a daima çok pahalı hediyeler almaktadır. Daha önce BMW marka son derece lüks bir araç alan Alişan, hazını alamamış olmalı ki bu kez de yine son model Jaguar marka bir otomobile 600.000-TL nakit ödeyerek almış. Altında son model lüks bir araç bulunan Buse Varol, günlük gezilerinde bu pahalı otomobili kullanıyor.
* İdo asker oldu
İbrahim Tatlıses ile bir zamanların tanınmış sinema oyuncusu Derya Tuna’nın oğlu olan İdo Tatlıses’te sırtına şerefli kostümleri giyerek, vatan vazifesi için asker oldu.
27 yaşındaki genç şarkıcı, Tekirdağ’daki birliğine ailesi, sevgilisi Yasemin Şefkatli ve arkadaşları tarafından uğurlanan İdo, bedelli askerlik yasasından faydalanacak.
* Zeynep Casalini kızını evlendirdi
Pop müzik dünyamızın ünlü ismi Zeynep Casalini’nin kızı Ceren Sarp’ı , görkemli bir düğün töreni ile dünyaevine gelin olarak yolladı. Deniz Türkali’nin de torunu olan Ceren, “Sevyior-sevmiyor” ve “Bodrum Masalı” dizilerinde rol almıştı. Müzisyen Necmettin Engin’le hayatını birleştiren Ceren-Necmettin Engin’in nikah şahitliğini Türkan Şoray yapmıştır.
* Muazzez Abacı’ya Nazar değdi
Türk sanat müziğinin duayen sesi olan Muazzez Abacı, evinde geçirdiği bir kaza sonucu ayağını burkması sonucu acilen hastaneye kaldırılmıştır. Yapılan tıbbi tetkikler sonucu, ünlü sanatçının sağ ayak bileğinde çiftli kırık tespit edilmiştir.
Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonunda alçıya alınan ayağı yüzünden dört gün hastanede kalmıştır. Dr. Murat Sert tarafından yapılan açıklamada, sanatçının daha sonra uzun sürecek fizik tedavi uygulamasına tabi tutulacaktır.
* Yıldız Tilbe’nin pahalı terlikleri
Besteleri, giyimi ve güzel sesi ile Show dünyamızın renkli sanatçısı Yıldız Tilbe, Harbiye Açıkhava’daki konserine swarouski taşlarla süslenmiş pahalı bir ayakkabı giyerek çıkmıştı. Bir önceki konserinde terlikle, bazı konserlerinde ise yalın ayakla sahne çalışması yapan ünlü sanatçı yine adından bahsettirmesini bilmiştir.
Kaldığı otellerde pek istenmeyen Yıldız Tilbe, “Herhalde çok yüksek sesle konuştuğum için böyle bir karar almışlar olabilir” demektedir.