Şiddetsiz Toplum Derneği’nden yerel basına emek ödülleri

Gazetecilere teşekkür ödülleri verildi

HABER/FOTOĞRAF NAZ AKMAN (ANKARA) – Ankara’da yerel gazetelerde ve ulusal ajanslarda çalışan sekiz gazeteci, Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer ve yönetim kurulu üyeleri tarafından, katkılarından dolayı emek ödüllerine layık görüldü.

Şiddetsiz Toplum Derneği, 2015 yılındaki kuruluşundan bu yana, çalışmaları haberleştirerek destek veren 8 gazete ve haber ajansına teşekkür ödülü sundu.
Rize Pazar Derneği’nde düzenlenen törende, Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, Genel Sekreter Şükran Doğruel ve yönetim kurulu üyeleri Oktay Yücel, Erdoğan Güven, Ergün Kılıç ile Hasan Rüzgar, gazetecilere derneğin faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştıkları için plaket verdi. 24 Saat Gazetesi, Anadolu Ajansı İç Haberler Müdürlüğü, Güçlü Anadolu Gazetesi, Sonsöz Gazetesi, Anayurt Gazetesi, Zafer Gazetesi, Milliyet Ankara Gazetesi ve Habertürk Ankara Gazeteleri teşekkür ödülüne değer görüldü.
Sümer, “Adını net olarak koyamayacağımız ancak anlamının büyüklüğünü de ölçemeyeceğimiz bu ödülleri, siz değerli genç gazeteci arkadaşlarımızın değerlendirmesine sunuyoruz”
Törenin açılış konuşmasını yapan Sümer, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’e ve cemiyet üyelerine teşekkürlerini sunarak, “Bilgin, çok genç olduğumuz yaşlarda beraber yürüdüğümüz yollarda onur duyulacak izler bıraktığımız değerli bir insandır. Değeri hiçbir şekilde ölçülemez. Meslek yaşamım boyunca ve şimdi başkanlığını yaptığım derneğimize de büyük katkılar sunmuştur. Bugün burada birbirinden başarılı genç gazeteci arkadaşlarımız ve alanında duayen olmuş kişilerle beraberiz. 50 yıla aşkın bir süre boyunca sivil toplum örgütlerinde birçok ödülün düzenlenmesinde görev aldım. Bugünde gazeteci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Şiddetsiz Toplum Derneği’ni kurduktan sonra bugün gazeteciler sayesinde herkesi, şiddetten uzak savaşın olmadığını çatışmanın yaşanmadığı bir dünyaya çağırıyoruz. Bireysel şiddet çeşitleri ya da geleneklerden güç alan şiddet türlerinin sona ermesi için sivil toplum kuruluşlarında başta kadınlar olmak üzere derneklerde çalışmalarda bulunması gerekiyor. Bugün 8 çok değerli ajans ve gazetelerimize verdiğimiz ödüllerin adını ne koyarsanız koyun ama yetmez. Bu ödüllere her bakıldığında burada emeği geçen tüm herkesi göreceksiniz. Ailenizden başlayarak size bu mesleği kazandıran yardımcı olan herkesin aynası olacak. Burada, bütün gazeteci arkadaşlarla bir arada olmanın heyecanını yaşıyoruz. Aramızda alanında çok önemli başarılar elde etmiş kişiler yer alıyor. Bizlere 12 Eylül’den sonra genel müdür olan ve daha sonra bir siyasi partinin bakanı olarak gençlik ve spor işlerini yürüten Yücel Seçkiner, belediye başkanı iken ve Ankara Büyükşehir Spor Kulübü başkanlığı yapan İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin eski Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Eryılmaz, kurmay albay Kurt Cebe Kırmızılaroğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı usta gazeteci Ahmet Abakay, Selahattin Bal ve Erdoğan Güven gibi bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.