Sıkıntılarla boğuşan, ancak ligi düşünen Ankaragücü

Her türlü engeli ortadan kaldırmak isteyen Başkent takımı, transfer yasağının her an kaldırılmasını biçin çaba gösteriyor

HABER MERKEZİ – Sıkıntılarla artık içli-dışlı olan Ankaragücü, tüm gücüyle yeni sezon hazıklarını sürdürüyor. İlk planda transfer yasağının kaldırılmasını isteyen Başkent takımının yöneticileri, bu konuya ağırlık verdi.
Bu sıkıntıları bir kenara bırakan Başkent takımının teknik heyeti ve futbolcuları çalışmalara ağırlık verdi. Ankaragücü yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde akşam saatlerinde yaptığı çalışma ile sürdürdü.
Teknik Direktör Aykan Atik nezaretinde yaklaşık 1,5 saat süren antrenmana sakatlığı bulunan Pazdan katılmadı. Pazdan takımdan ayrı düz koşu yaptı. Antrenmanı başkan Mehmet Yiğiner’de izledi.
TRANSFER YASAĞI HERAN KALKABİLİR
Ankaragücü Sportif Direktörü Adnan Erkan’dan, transfer yasağı İbrahim Üzülmez, Dever Orgill ve Tiago Pinto açıklaması geldi.
Bir radyoya konuşan Adnan Erkan, “Transfer yasağı konusunda çok önemli gelişmeler var. Başkanımız ve yönetim kurulumuz bu konuda çalışmalarına devam ediyor. Bugün ya da yarın bu konuda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Şu anda takımımız başında Ayhan Atik var. İbrahim Üzülmez konusunda bilgim yok. Son gelişmeler ne olur bunu bilmiyorum” dedi.