Şımarmak yasak

HABER MERKEZİ- Ligden düşmemek için çırpınan ve Lider Galatasaray’a karşı 2-1’lik galibiyet alarak puanını 23’e çıkartan Ankaragücü, yarın deplasmanda oynayacağı Karagümrük maçı hazırlıklarını tamamladı.
ŞIMARMAK YOK
Futbolcuların dünkü çalışmasında neşe hakimdi. Bu durum üzerine teknik direktör Hikmet Karaman futbolcuları ikaz ederken “Şımarma kesinlikler yok “ ikazında bulundu.
Karaman, “Galatasaray güçlü bir takım, kulübesi de güçlü. İlk 30 dakika çok önemliydi. 10 kişi de kalsa böyle takımlar 2-0’dan geri gelebilirler. Futbolcular böyle durumlarda özellikle oyuna girenlerin katkı yapması lazım. En azından sondaki yerimizi yukarılara doğru taşıdık. Zorlu maçlar devam ediyor. Herkesten çok çalışmalıyız. Hep birlikte lig sonuna Ankaragücü’nü, başkentin takımını mutlu sona ulaştırmamız gerekiyor” dedi. Bu arada, Disiplin Kurulu Joseph Paintsal’a 2 maç ve 8700 lira para cezası verdi. Ayrıca Galatasaray maçında Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ve Covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimat’ın 9/2 ve 9/3 maddeleri uyarınca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.