Şimdi gençleri görün

Puan cetvelinde 13’ncü sıraya çıkan Kırmızı-Siyahlılar, şimdi diğer maçları düşünmeye başladı. Hamza Hamzaoğlu ile çıktığı 3 maçta yenilgi yüzü görmedi

HABER MERKEZİ – Puan cetvelinin altlarında bir süredir gezinen ve bu durumdan kurtulmak için çırpınan Gençlerbirliği, Kasımpaşa deplasman galibiyeti ile nefes alabildi. Puan cetvelinin 13 ncü sırasına çıkan ve attığı ile yediği gol 17 olan Başkent takımı, hemen kolları sıvanıp, önündeki maçlar için çalışmalara başladı. Kırmızı-Siyahlılar Cuma günü saat 20.30’da Malatyaspor ile karşılaşacak.
ŞİMDİ DAHA ZOR
Kasımpaşa deplasmanından 2-1’lik galibiyetle ayrılan Gençlerbirliği’nde Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu oyun anlayışı olarak iyi bir noktaya geldiklerini söyleyerek, zor bir maçı kazandıklarını ve şimdi daha zor hedefleri olduğunu belirtti.
Hamzaoğlu, “önemli bir maçtan galibiyetle ayrılmak bizi mutlu etti. Geldiğimizden bu yana iyiye gidiş vardı. Milli arada eksiklerimizi tamamlamak için gayret ettik. Bugün de bunu görmemiz gerekiyordu. Zaman zaman tam oturtamamış olsak da, oyun anlayışımızı daha iyi duruma getirdik. Kasımpaşa’yı da tebrik ediyorum, bugün onlar da kazanabilirdi maçı ama oyuncularım son ana kadar maçı istedi. Geldiğimiz 3 haftadan bu yana farklı oyuncular sahaya sürmemize karşın hepsi katkı sağladılar. Oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.
KAYBETMİYOR
Teknik direktörlüğe Hamza Hamzaoğlu’nu getiren Gençlerbirliği yeni teknik direktörüyle çıktığı 3 maçta 7 puan topladı. Sezona Mustafa Kaplan ile başlayan Gençlerbirliği 9 maçta ancak 6 puan toplayabilmişti.
İşte Gençlerbirliği’nin Hamza Hamzaoğlu döneminde çıktığı maçlar;
Konyaspor – Gençlerbirliği: 1-1
Gençlerbirliği – Kayserispor: 2-1
Kasımpaşa -Gençlerbirliği: 1-2