Sıradaki gelsin

Grubunda gol yemeden 9 puanla Lider olan Milli takımımız, yarın deplasmanda İzlanda ile oynayacak

HABER MERKEZİ – Yenilmez diyen ve son Dünya Şampiyonu Fransa’yı Konya’yı ve Türkiye’yi 2-0’lık galibiyetle Dünya’ya dar eden Milli takımımız yarın deplasmanda oynayacağı İzlanda maçı için dün uğurladık.
“Dünya Şampiyonunu yendik, sıradaki gelsin” mantığı ile hareket eden milli takımızın en büyük sorunu, 90 dakikalık yorucu müsabaka sonrasında, İzlanda’nın yorucu bir uçak yolculuğu ile oynanması gösteriliyor. 3 maçta kalesinde gol görmeyip 9 puanla lider olan Türkiye, yarınki İzlanda maçına çok veriyor.
Kafilemiz Konya’dan kalkan uçakla Koflavik yorgun bir şekilde hava limanına indi. Kafile buradan karayolu ile Reykjavik’e geçti. Milliler maçın oynayacağı Laugardalsvöller Stadında bugün çalışma yapacak ve maç saatini beklemeye başlayacak. Yarın saat 21.45’de başlayacak maçı TRT 1 naklen yayınlayacak. Kafilenin Konya’dan hareketinden önce Teknik Direktör Şenol Güneş şunları söyledi:
İBRE DÖNEBİLİR
“Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. İyi oyunla kazanmak çok önemliydi. Disiplini hiç elden bırakmadık. Sahada her şeyi doğru yaptık. Mutluluğu yaşayacağız ama bizim rakip İzlanda. Bir an evvel toparlanmak durumundayız. Bir yarış daha var. Orada İzlanda’yı yenersek ibre döner lehimize.”

L’equpe’den övgü

Fransa’nın köklü medya kuruluşlarından L’Equipe, Fransa’nın performansının hayal kırıklığı yarattığını belirtti.VGazete ayrıca, Türkiye’nin Fransa karşısında etkili bir oyun oynadığının altını çizerken, “Müthiş bir şekilde savaşçı ve çok başarılı olan Türkler, Dünya Kupası’ndan bu yana Fransa’ya ikinci yenilgisini tattırdı” ifadelerini kullandı.