Skandal kapıda !…

HABER MERKEZİ – TFF Futsal Ligi 2019 sezonunda bütün rakiplerini geride bırakarak Şampiyon olan Gazi Üniversitesi Spor Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Gurubu maçlarının Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde oynanacağının belirlenmesi üzerine, görüşlerine başvurduğu Dış İşleri Bakanlığı’nın 10 Temmuz 2019 tarihli yazılarında belirttiği gerekçeler doğrultusunda aldığı katılmama kararı verilebilecek uluslararası cezanın da kapılarını araladı.
Yaklaşık 10 yıl önce Ülkemizde ilk düzenlendiğinde de Şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi ön eleme gurubunda ülkemizi temsil eden Gazi Üniversitesi Spor Kulübü, ikinci kez temsil etme hakkını yakaladığı halde, UEFA’dan gelebilecek cezanın da göz önünde bulundurulduğunda Dış İşleri Bakanlığı’nın yazısında belirtilen 3,4, ve 5. Maddeleri dikkate alarak, 18 Temmuz 2019 tarihinde TFF’ye katılmama konusunda gönderilen yazı büyük bir şaşkınlık yarattı.
DUYARSIZ KALINDI
Özellikle bu tür uluslararası organizasyonlarda UEFA’nın Futsal’ın yanı sıra Kadın Futbolu, Plaj Futbolu ve benzeri ligleri desteklemek amacıyla her türlü ekonomik katkının ülkelerin federasyonları aracılığı ile sağladığı bilinirken, TFF’nin de bu konuda duyarsız kalması dikkat çekici.
Bütün bu gelişmelerin ışığında Gazi Üniversitesi Futsal Takımı, katılabilme şansına sahip olursa 27-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Güney Kıbrıs Rum Kesiminde oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Eleme E gurubunda ev sahibi takımın yanı sıra Slovakya, İzlanda temsilcileri ile karşılaşacak. Geçtiğimiz yıl ise Romanya’da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme gurubu maçlarında Osmanlıspor Ülkemizi temsil etmişti.