Sokak müzisyenleri günlük yaşama renk katıyor

Doğan BULGUN

KISA adı KEMİAD olan Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği ticari yaşamı canlandırmak ve Kemer sokaklarına renk katmak amacıyla ‘Sokak Müzikleri Etkinlikleri’ başlattı.
İlki gerçekleştirilen etkinlik Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KEMİAD Bakanı Rıza Sönmez ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımı Cumhuriyet Meydanı’ndan başlarken, çarşı ve Liman Caddesi’ni takiben yine aynı noktada sona erdi. Street Band Sokak Bandosu’nun gerçekleştirdiği etkinlik ile Kemer caddeleri hareketlenirken, turistler de bandoyu güzergâh eşliğinde takip edip, müziklerine eşlik etti.
İşyeri sakinleri KEMİAD’a teşekkür ederken, bu tür etkinliklerin Kemer sokaklarına ve esnafa katkı sağladığına dikkat çekti.
KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez yaptığı açıklamasında, Kemer ticari yaşamı canlandırmak, Kemer sokaklarına renk kazandırmak amacıyla sokak müzisyenleri projelisini hayata geçirdiklerini söyledi., Sönmez, “Bugün Kemer’deki hizmet markalarımızı da lanse edecek bir ön çalışma ile beraber hazırlığımızı yaptık. Kemer çarşısına renkli ve eğlenceli gelinip gezilebilecek bir ortam olduğunu ve otellerimizdeki misafirlerimizi ikna etmek için bu etkinliği yaptık. Büyük ilgi gördü. Yerli yabancı misafirlerimiz ve esnaflarımız bu güzel etkinlik ile mutlu oldular. Bunun devamını da aralıklarla gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İnşallah Kemer’e katkısı olan bir proje olacaktır” dedi
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da Kemer turizmci ve iş adamlarına teşekkür ederek “KEMİAD bize sürpriz yaptı. KEMİAD Yönetim Kurulu’na çok teşekkür ediyorum. Sokak müzisyenlerini getirdi. Bu da Kemer’de bir ilk oluyor. Seçim döneminde biz bunu söylemiş ve sokak sanatçıları caddelerimizde olacak demiştik. Arkadaşlarımız bu konuda bir çalışma yapıyorlar ama KEMİAD bizden hızlı davrandı ve sokak müzisyeni sanatçı dostlarımızı getirdiler. Bunların devamı gelecek” diye konuştu.

Hacettepe’de ‘Aşk Yargısı’

HACETTEPE Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Müzik ve Oyun Deneme Topluluğu başarılı bir konser ve sunum gerçekleştirdi.
“Aşk Yargısı” temalı konserde sunucu kürsüsünde Seçil Öztan yer alırken, Handan Savcı da ilk şeflik denemesini gerçekleştirdi. Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi M Salonu’nda yapılan konserde şef Handan Savcı izleyicilerden ve akademik danışman Ayten Kaplan’dan tam not aldı.
Müzik grubuna zaman zaman Oyun Deneme Topluluğu da eşlik etti. Konser bitiminde, Prof. Dr. Ayten Kaplan “Yıllardır üstlendiğim görevi Handan Savcı’ya devretmekten büyük mutluluk duydum. Çok hoş bir etkinlik gerçekleştirdiler” dedi.

Haluk Levent’in 5 yıllık suskunluğu ‘Tam Bana Göre’ ile son buldu

HALUK Levent, 26 yıllık müzik hayatının en uzun albüm arasını 5 yıldan sonra, 10 yeni şarkıyla sonlandırdı. Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle dün yayınlanan albümün adı ‘Tam Bana Göre’.
On şarkının yer aldığı ‘Tam Bana Göre’ Haluk Levent’in bugüne kadar yayınladığı 15. albüm. 1,5 yıl hazırlık aşaması süren albümde yer alan 3 şarkının düzenlemesini Göktuğ Şenkal üstlenirken 7 şarkı Yıldıray Gürgen tarafından hazırlandı. ‘Tam Bana Göre’ albümünün kayıtları Gen Müzik ev Moda 101’de gerçekleşti.
Albümün çıkış şarkısı söz ve müziği Cem Özkan’a düzenlemesi Yıldıray Gürgen’e ait ‘Tek Geçerim’ olarak belirlendi. Beykoz Kundura Fabrikası ve çeşitli iç/dış mekanlarda Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen video klip, 2 gün süren çekimler sonunda tamamlandı. Klipte, Haluk Levent’e sanatçının sosyal medya aracılığı ile sorduğu soruyu doğru cevaplayan ilk 100 kişi eşlik etti. Renkli görüntülerden oluşan video klibincastı kalabalık olmasına rağmen, çekimler uyum içinde gerçekleşti.
Kendi müzikal geçmişinde kullandığı her türden, kendini dinleyenlerin beğeni yelpazesindeki her renkten eserlerbulunan bu albüm için söylemeyi çok sevdiği şarkıları seçen Haluk Levent, bu albümü bundan sonraki çalışmalarında açılacağı yeni ufukların habercisi olarak görüyor.
Albümde şu eserler yer alıyor
1-Tek geçerim
2-Sen olasın
3-Giden yolcu (Ulan Dünya)
4-Vicdan
5-Acılar ve Zaman
6-Kendime göre
7-Al senin olsun
8-Morg
9-Yarın yok