Sorunlar yumağı olduk

Güray SOYSAL

ANKARA YİNE SEYREDECEK

Anlaşıldı ki, ben yazmaktan, onlar yapmamaktan bıkmayacak.
5 milyon 504 bin nüfuslu ve tesisi fukarası Başkent Ankara haricinde yapılan spor tesislerini gördükçe, hep başka türlü oluyorum.
Henüz Süper Lig görmemiş olan, 1 milyon 618 binlik nüfusla bu konuda Türkiye’de 13’ncü sırada yer alan Hatay’da modern bir stadın yapıldığını öğrendim.
53 yıl sonrasında modern bir stada çok yakında kavuşacak olan Hataylılar bu güzelliği taçlandırmak istiyor.
Ne diyeyim.
Darısı Ankaralıların başına.
Amin…

Unutulmayanlar / Murat DİDİN

19 Mart 1955’de İstanbul’da dünyaya gelen bu basketbolun efsanesi, TED Ankara Koleji ve ODTÜ’den Mühendis mezun oldu. Basketbola Ankara DSİ Spor’da başlayan Murat Didin, daha sonra Güney Sanayii, Hortaş Yenişehir, Konyaspor, Beslen, Pınar Karşıyaka ile Beşiktaş çalıştırdıktan sonra Fenerbahçe’de 1, Ülkerspor ile 2 kez Cumhurbaşkanlığı kupasını kazandı. 2004’de Alman Deutsche Bank Skylners ile İtalyan Rimini takımlarının da koçluğunu yaptı. Ankara’da bir süre pastacılıkta yapan Murat Didin şimdilerde televizyonda basketbol yorumculuğunda bulunuyor.

FAİR PLAY’IN KİTABINI YAZDI

TMOK üyesi, Gazeteci Remzi Yılmaz’ın 2 yıl süren çalışmalarının sonucunda derlediği Türkiye’deki Fair Play çalışmalarını anlatan “Yaşamda ve Sporda Fair Play” kitabı basılarak, TMOK Kütüphanesine teslim edildi.Türkiye’de 1982 yılında başlayan Fair Play hareketinin tarihçesinin anlatıldığı kitapta, o günden bu yana (2018 yılına kadar) Türkiye Fair Play Ödülü kazananlarının tam listesi, Dünya’da Fair Play Ödülü kazanan Türkler, Avrupa Fair Play Ödülü kazanan Türkler ve ayrıca dünyada ve Avrupa’da Fair Play hareketinin tarihçesi yer alıyor.Bu güzel eseri hazırlayan Remzi Yılmaz’ın ellerine ve beynine sağlık temennilerimi gönderiyorum.

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Akıllı adam bildiğini söylemez, salak adam söylediğini bilmez