Sosyal medya üzerinden yüreklere dokunuyorlar

Geleceğe bir Umut adlı sosyal sorumluluk projesi, 2009 yılında yönetmenliğini Nazif Tunç’un üstlendiği bir film sayesinde, okumak isteyen doğu batı ayırmaksızın tüm çocuklara kitap yardımı ulaştırmak amacıyla kurulup eğitimin her alanında hizmet vererek devam ediyor

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – Sultan Gürbüz tarafından hayata geçirilen Geleceğe Bir Umut adlı sosyal sorumluluk projesi, başta eğitim olmak üzere akla gelebilecek ve iyilik adına yapılabilecek her türlü yardımı gerçekleştirmeye çalışıyor. Kitap dağıtımlarında birçok kişiye ulaşılınca, kullanılmayan giyim ev eşyası, ayakkabı, atkı bere gibi çeşitli temel ihtiyaçların bağışı için ulaşılan bir sosyal sorumluluk projesi haline geliyor. Hemen ardından ev ziyaretleri ile erzak, et, giyim, kırtasiye malzemeleri, koltuk sehpa gibi ev eşyaları dağıtımları başlıyor. 10 yıldır her sene düzenli yetim ve öksüz çocukları mutlu eden hediyeler ile birlikte okul eksiklerini tamamlamaya devam ediyorlar.
Anaokullarında 23 Nisan Çocuk Bayramı, karne günü gibi özel günler de palyaço gösterimleri ile hediye dağıtımları gerçekleştiriyorlar. Mersin, Bilecik gibi illerin köylerinde, birçok devlet okuluna sıfır inşaattan okuma salonu adında renkli, okumayı sevdirecek, cıvıl cıvıl kütüphaneler açıyorlar. Sosyal medya kanadından ulaşan ve Türkiye’nin her ilinden kendilerine ulaşan eğitimciler için daha iyi bir eğitim vermek amaçlı belirtmiş oldukları eksikliklerin gönderimini gerçekleştiriyorlar. Bayramlık dağıtımları ve hayal gerçekleştirme projesi ile öğrencilerin dileklerini gerçekleştiriyorlar. Türkiye’nin her ilinde ihtiyaç sahibi ailelere mutluluk kolisi gönderimi ile birlikte okullara destek gönderiyorlar.
Tam 10 yıldır maddi yardım talep etmemekle birlikte ihtiyaç ürün talep eden Geleceğe Bir Umut adlı sosyal sorumluluk projesi, ulaşan yardımları, destek olmuş herkesle özelden birebir paylaştıktan sonra şeffaflık açısından sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Proje, iki yıldır Lösemili çocuklar haftasında LÖSEV’e çeşitli gönderilerde bulunurken, şarkıcı Gülben Ergen’in kurucusu olduğu “Çocuklar gülsün diye” derneğine bağışlar yapıyor.
Önümüzdeki günlerde, şu an hazırlık sürecinde oldukları “Hayaller Gerçek Olsa” adlı büyük projelerini gerçekleştirmek için çalışıyorlar. Devletin himayesinde okutulan ve büyüyen yetim çocukların isimlerine özel hediyeler takdim edecekleri, aile ortamı gibi yemekli büyük organizasyonların düzenleneceği ve çocuklarla birebir vakit geçirebilecekleri bu proje için herkesten destek bekliyorlar. Gürbüz, gazetemize yaptığı açıklamada, “Amaç sadece insanlığın mutlu iyi başarılı inançlı gelişmesine fayda sağlayabilmek, daha çok çocuk gülümsetebilmek ve geleceğe daha mükemmel bireyler kazandırabilmek” diye konuşuyor. “Ekibimin sayısı yüreklere dokunmak isteyen, çorbada tuzum olsun diyen yüreği güzel tüm vatandaşlarımız. Sosyal medya kanadı ile birçok destek veren vatandaşlarımıza çevremizdeki ulaşım olsun maddi manevi desteklerini esirgemeyen dostlarımıza bu vesile ile yürekten teşekkür etmek isterim” diyor.
Projeye katılan herkes “yüreği güzel insanlar” olarak değerlendirilirken, iyilik mücadelesinde destek olmak için hiçbir sınırın olmadığı ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan herkesin yüreklere dokunabileceği düşüncesi aşılanıyor.
Gürbüz, “Haberimizi okuyacak olan herkese söyleyebileceğim birkaç şey var. İnanın evinizde kullanmadığınız bir eşya bir ailenin, hiç yüzüne bakılmayan fazlalık olan bir oyuncak bir çocuğun mutluluk gözyaşlarına sebep olabiliyor. Plastik tabaklarda tencere kapağında yemek yiyenler, kış aylarında üşüyen bebekler, hiç hayatında et ve çikolata tadını bilmeyen çocuklar var. Bunlar hep ziyaret ettiğimiz birebir gördüğümüz evlerde. Daha çok destek ile daha çok evlerin kapısını çalıp mutluluk dağıtmak isteriz. Aldığımız dualar asla para ile satın alınamayacak değerde. Bizlere Instagram üzerinden geleceğebirumut adresinden ulaşabilirsiniz” açıklamasında bulunuyor.