Ankaragücü taraftarı isyan ediyor

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta bu sezon şampiyonluğu hedefleyen MKE Ankaragücü’nün, en büyük destekçisi taraftarı. Deplasmanda kendileri için 150 kişilik yer ayrılan ancak maça giremeyeceğini bile bile bin 200 kişi ile çıkarma yapan Gecekondu, takımına güveniyor
Ankara’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan ‘Gecekondu’, 1910 Ankaragücü Taraftar Derneği resmi adıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
Dernek Başkanı Koray Akdoğan, tribün önderi ‘Reis’ Ali İmdat, Basın Sözcüsü Serhat Kahveci ve Ankaragücü sevdalısı dernek üyeleri ile Gecekondu’nun her ferdi için varsa yoksa Ankaragücü…Yorulmuş, üzülmüş, kırılmışlar ama en çok da neden böyle olduğunu düşünüyorlar. Zira kendilerine sırt çevrilmesinin cevabını bulamıyorlar! Söyleşimiz sırasında pek çok konu gündeme geldi ama “Neden bizi sevmiyorlar?” sorusu cevapsız kaldı.
Bir tek beklentileri var, iletişim kurulması. Hiçbir maddi-manevi beklentileri yok. Kendileriyle konuşulmaması, dinlenmemek üzüyor. Hayatları tribünde geçen, deplasman takımının 150 kişilik yer ayırdığı tribüne bin 200 kişi giden ve rakip tribün lideriyle görüşüp konuyu çözüme kavuşturan insanlar bunlar. Her işlerini kendileri yapıyor. Bazen suçlu ilan edildiler, bazen övgüyle bahsedildiler. Şehirlerine olan sevdayla bir markaya dönüştürdükleri ‘Gecekondu’dan son kez “Bizden daha ne istiyorsunuz” diye haykırdı.