Spor yönetimine öneriler

Artun TALAY

Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı SN. Murat Kocakaya…
Virüs nedeniyle Olimpiyat Oyunları 2021’e ertelendi. Böylece sporcular bir ay dinlenip, on altı ay boyunca hazırlanma şansı yakaladılar.
Artık markayla hava atma dönemi spor camiasında kapandı.Kolonyaya sahip olmak, son model telefondan, saatten, arabadan daha havalı oldu. Dezenfektanın kadar konuş arkadaş dönemi başladı.
Çünkü can tatlı!
Halı saha kapalı olduğu için hamama giden bir grup, kumar oynarken yakalandı.
Hale bakın!
Salgına aldırmayıp, arazi yüzünden kavga eden iki aileyi jandarma ayırdı. Evlerde silah araması yapan jandarma 103 parça tarihi esere el koydu. Kavgalılardan biri bunlar bana düğünde hediye olarak geldi dedi. Tarihi eseler Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlere ait olduğundan herhalde onları Romen Diyojen Kılıçarslan, Orhan Gazi takmıştır diyor insan.
Bir de yurt dışında olanlar var.
Ünlü NBA oyuncusu basın toplantısında “Virüse inanmadığını” söyledi.
Mikrofonları tek tek elledi.
Çekti gitti.
Büyük eleştiri aldı.
Seviyeye bakar mısınız?
Virüsün, doğrudur, yanlıştır, tek dünya hükümeti kurmak amacıyla ileri teknik laboratuvarda küresel güç tarafından üretildiği kanaati var dünyada. Ünlü eski İngiliz Başbakan Brown bu arada geçici “Küresel yönetim biçimi” önerdi.
İlginç değil mi?
Tüm bunlar olurken spor teşkilatı Olimpiyat oyunlarına 16 ay süreyle hazırlanma şansını masaya yatırmalıdır. Alınan kararları ve çalışmaları 16 ay boyunca olimpik koordinatörlerle denetlemelidir.
İnsanlar hazır evde bulunuyorken, onlara TRT ile anlaşarak her gün 20 dakika spor yaptıran programlar en kısa zamanda devreye sokulmalıdır. Ailenin ev içinde televizyon izleyerek bu programlara katılmaları onları seyirci olmaktan çıkarıp spor yapar hale getirecektir.
Yaşlılardan bu hareketleri yavaş ve az sayıda yapmaları istenmelidir. Ayrıca bu programa katılanlara 3 hafta sonra ulaşacakları nokta hedef olarak verilmelidir. Çünkü evlerdeki insanlarımız ciki ciki cak cak, ciki cak cak, civciv çıkacak kuş çıkacak modundalar.
Takdirlerinize arz ederim.