Süper ligde Hollanda rüzgarı esiyor

Fenerbahçe ve Galatasaray’da sistem adeta Hollandalılar üzerine inşa edildi. Ligdeki birçok takımda da Hollandalı oyuncu sayısı artıyor

Galatasaray’ı da bir başka Hollandalı Jan Olde Riekerink çalıştırıyor. Sarı-K ırmızılılarda da Hollanda ekolü dikkat çekiyor. Takımın en önemli isimlerinden Wesley Sneijder Hollanda futbol tarihinin en önemli isimlerinden. Daha önce Ajax, Hamburg, Manchester City, Milan ve son olarak Los Angeles Galaxy’de oynayan 31 yaşındaki Nigel de Jong, takıma yeni katıldı. Takımdaki diğer Hollandalı da Ryan Donk’tu. Donk, transferin son gününde Real Betis’e kiralandı.
Osmanlıspor da transferin son gününde PSV’nin önemli oyuncularından Adam Maher’i renklerine bağladı. 23 yaşındaki Fas asıllı ‘yaratıcı’ orta saha, Hollanda Milli Takımı’nda da oynadı. Maher de kiralık olarak takıma katıldı.
Hollandalı transfer eden bir diğer kulüp de Bursaspor. Yeşil-Beyazlılar Nordsjaelland’dan orta saha Joshua John’ı renklerine bağladı. Gaziantepspor da defansın soluna Zwolle’den Hollandalı Bert Van Himtum’u yerleştirdi.
Kaynak: Al Jazeera