Taha Akgül, Mayıs’ı iple çekiyor

ANKARA – Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül, Gürcü rakibinden rövanşı almak için fırsat olarak gördüğü 2018 yılı Mayıs’ında yapılacak Avrupa Şampiyonası’nı iple çekiyor.
Akgül, yaptığı açıklamada, bu yıl Paris’te düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda finalde Gürcü rakibi Geno Periashvili’ye yenildiği maçın bir an bile aklından çıkmadığını söyledi.
Olimpiyat Şampiyonu unvanıyla çıktığı maçta kaybetmesi kadar, rakibinin maç sonu davranışlarının da kendisini üzdüğünü anlatan Akgül, “Gürcü rakibime daha önce de yenildim, 10-0 kazandığım maç da oldu. Bunlar doğal şeyler. Hiçbir zaman onun kadar aşırı sevinç göstermedim. Dünya Şampiyonası’nda son saniyelerde yaptığım taktik hataları nedeniyle kaybettim. Bir daha aynı hataları yapacağımı zannetmiyorum. 2018 yılının Mayıs ayında Avrupa Şampiyonası var. Mayıs’ı iple çekiyorum. Gürcü rakibimle büyük ihtimalle orada yeniden karşılaşacağız ve bir kez daha onu yeneceğim” diye konuştu.
Akgül, ASKİ Spor’un sporcusu olduğunu, kulübünden büyük destek gördüğünü ifade ederek, “Halen günde 3 saat antrenman yapıyorum. Mayıs ayına doğru çalışmalarımı 6-7 saate kadar çıkaracağım” dedi.
Asıl hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları olduğunu anlatan Taha Akgül, orada alacağı sonuca göre geleceğine yön vereceğini sözlerine ekledi.