Tango tutkunları Atakule’de buluştu

Berkil Kübra
Badem – Alper Maşalı

ANKARA – Atakule Çim Teras’ta düzenlenen “Tango Gecesi”nde profesyonel dansçıların tango gösterisinin yanı sıra DJ performansları, ateş şovları ve ışık gösterileri ile izleyicilere görkemli bir şölen sunuldu. Eşsiz manzaranın ve dans gösterilerinin aynı anda seyredilebildiği sıcak yaz akşamında ziyaretçiler cep telefonları ile anı ölümsüzleştirdi.
Tango Gecesi’nde performanslarıyla büyüleyen Capital Ankara Tango Okulu eğitmenlerinden Alper Maşalı, Atakule tarafından düzenlenen halka açık tango gecesi ile ilgili, “Bu geceki dans gösterisine yaklaşık bir aydır hazırlanıyoruz. Tangodaki dans gecesine ‘milonga’ diyoruz. Bugünkü milonga gecesi de halk açık olup Ankara’nın tangocularını bir araya getiren bir gece oldu. Özellikle Ankara’nın en önemli konumuna sahip eşsiz manzarasıyla insanları şaşkına çeviren Atakule’nin Çim Terası’nda Ankara manzarasını karşımıza alarak bu sıcak yaz akşamında tango yapmak harika bir duygu. Atakule’nin bu gecenin organize edilmesindeki desteğine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Her seviyenin ve yaşın dansı
Capital Ankara Tango Okulu eğitmenlerinden Berkil Kübra Badem de 2009 yılından bu yana tango yaptığından ve tangonun hem insanlar arasındaki statüyü hem de yaş farkını ortadan kaldırdığını söyleyerek, her yaştan insanın tango yapabileceğini ifade etti. Badem, “19 yaşında tangoya başladım. Tango gecelerine gittiğimde 50 yaşındaki bir beyefendiyle dans edebiliyordum. Tango böyle bir yaş karması sağlaması, kültürel açıdan hem dansçıya hem de izleyici konumundaki insanlara birçok şey katıyor. Tangonun yaş sınırlamasının olmaması birçok yaştan insanın hem izleyici hem de dansçı olmasına imkan sağlıyor” dedi. Ankara’nın simgesi Atakule’nin kendilerine sağladığı imkanla gerçekleştirilen dans gecesinin her yaştan izleyiciyi bir araya getirmesinin önemine de dikkat çeken Badem, “Tango, sadece gençlerin yapabileceği bir dans olarak algılanıyordu. Ama bu düşünce yavaş yavaş kırılmaya başladı. Bu tür etkinlikler, tangonun her yaştan insana hitap edebildiğini gösteriyor ve bu nedenle önem taşıyor. Atakule’nin bizlere verdiği bu destek sayesindetangoyu her yaş grubuna ulaştıracağız” diye konuştu.