Taşdelen Çankaya yollarında

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Alacaatlı’da yapımı sürmekte olan asfalt şantiyesini inceledi; bölgede asfalt döken ekiplerle ve vatandaşlarla sohbet etti.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Alacaatlı’da yapımı devam eden asfalt üretim şantiyesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Alacaatlı mevkiinde yapımı devam eden şantiyede inceleme gezisi yapan Taşdelen, elektrik ve su altyapısı tamamlanmış ve bina yapımı devam eden şantiyenin, Çankayalının yarattığı bütçenin en doğru kullanımının ürünü olduğunu söyledi.
ASFALT KALDIRIM
HEDEFİ YÜKSELİYOR
Taşdelen, 59 mahallede 417 sokakta çalışma programı yaptıklarını belirterek 130 bin ton asfalt hedefinin ancak kendi öz kaynaklarıyla üretimin desteklenmesiyle mümkün olacağını ifade etti. Önceki yıl Ankara’da bir ilk olarak başlatılan renkli desenli asfalt kaldırımların değerinin bir yıl geçtikten sonra iyice anlaşıldığını kaydeden Taşdelen, “Şimdi tüm semtlerden bu kaldırımlar yönünde talep geliyor. Bu yüzden renkli desenli kaldırım hedefimizi de 200 bin m²’nin üzerine çıkarmalıyız” diye konuştu.
YAŞAMKENT VE BEYSUKENT’TE
HUMMALI ÇALIŞMA
Yaşamkent ve Beysukent’te asfalt çalışması yapılan sokakları da ziyaret eden Taşdelen, işçilere teşekkür etti.
Kaldırım ve asfaltı tamamlanmış sokakları gezen Taşdelen, vatandaşlarla sohbet ederek görüşlerini ve taleplerini dinledi. Bölgedeki parklar ve sokaklarda hummalı bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Taşdelen, semt sakinlerinin taleplerinin vatandaş memnuniyeti açısından programlarını belirlemede önemli bir ölçüt teşkil ettiğini belirtti.
“YOLLAR
SİZE EMANET”
Bölgedeki inceleme gezisi sırasında Yaşamkent ve Yaşam Park taksi duraklarını da ziyaret eden Başkan Taşdelen, semtte yeni taksi duraklarının yapılacağının müjdesini verdi.
Bölgede yapılaşmanın devam ettiğine dikkat çeken Taşdelen, ekiplerin yeni yol açma, bordür ve asfalt kaplama çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Yollar size emanet. Gördüğünüz tüm eksiklikleri, bozulan yol ve kaldırımları bize bildirin ki, sorunu anında çözelim” şeklinde konuştu.