Tekvandocuların kota savaşı başlıyor

HABER MERKEZİ – Artık Türk Sporunun güreşten sonra, gurur abidesi olan Tekvandocularımız Tokyo’daki Olimpiyatlarda başarılı olmanın yolunu aramaya başladı.
Olimpiyat için kadın sporcularımız bu konuda işi zamanından evvel bitirirken, Tokyo’da 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 67 kiloda Nafia Kuş ve 67 kiloda Nur Tatar kotayı ceplerinde tutuyor. Erkeklerde aynı başarıyı yakalamak için Nisan ayını bekliyor.
NİSAN BEKLENİYOR
Nisan ayında Macaristan’da yapılacak kota müsabakalarında erkek tekvandocularımız başarılı olduğu takdirde, Tokyo’daki müsabakalara tam takım çıkacağız.
ANKARA GÖZDE
Spordan öne tahsile önem verdiklerini açıklayan Prof.Dr. Metin Şahin, Tokyo’da mücadele edecek olan 4 kadın sporcumuzun üniversitede ya okuduğunu veya mezun olduğunu belirtti. Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi veren Şahin “Tokyo’da kadın ve erkeklerimiz madalya peşinde olacak. Bu arada Türkiye’de sporumuzda en fazla tekvandocuda Ankara birinci sırada. Başkenti, İstanbul ve İzmir takip ediyor” açıklamasını yaptı.