Tiryaki: Yenimahalle’ye Ankara’nın en güzel salonlarını yapacağız

Cumhur İttifakı AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, Yenimahalle’de yapacağı projelerin başında hayvan hastaneleri, barınaklar, katlı otopark, esnafı destekleyen projeler ile kültür ve sanat merkezlerinin yer alacağını söyledi

NAZ AKMAN / ANKARA- Ankara basınıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, Yenimahalle’de yapacağı ilk icraatlarını açıkladı. Yenimahalle’yi Altındağ gibi Ankara’nın gözde semtlerinden biri haline getireceğini söyleyen Tiryaki, özellikle kültür sanat alanlarının oluşturulması, sokak hayvanlarının korunması ve bakımı ile semt trafiğini kolaylaştıracak çalışmalar ile esnafa ilişkin projelere imza atacağını belirtti. Tiryaki projelere ilişkin şöyle konuştu:
Tiryaki, “Yenimahalle’de toplumun her kesimini kucaklayacağız”
“Benim belediyecilik anlayışım Yenimahalle’nin şu an ki yönetim tarzından tamamen farklı. Maalesef Yenimahalle tamamen tesadüfen büyüyen devasa bir köy görünümünde. Belediyecilik anlayışımda insanların memleketlerine, özel hayatlarına, meşreplerine, mezheplerine karışma gibi bir durumum yoktur. Bunu en iyi Altındağlılar bilir. Altındağ’da ses getiren projelerimizi Yenimahalle’de de uygulayacağız. Türkiye’ye hitap eden ses getirecek projeler gerçekleştireceğiz. Müzeler, sanat merkezleri, konferans salonları, tiyatro salonları ve kültür salonları maalesef Yenimahalle’de yok denecek kadar az. Önceliğimiz bu merkezlerin sayısını artırmak daha sonra sokak hayvanlarıyla ilgili şehrin dışına çok geniş büyük bir hayvan hastanesi, barınak ve hayvan otelleri yapacağız. 4 adet hayvan dostu park yapacağız. Bunlar Avrupa’da var. Yenimahalle’de trafik sorunu var bunu azaltmak için katlı otoparklar yapacağız. Belediyecilik anlayışım toplumun her kesimini kucaklayan nitelikte dolayısıyla ilçede yaşayan alevi kardeşlerimiz için Cem Evi projeleri yapacağız. Cem Evi bir baraka değil projelendirilmiş o toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir yapı şeklinde olacak. Cem Evi cami değildir. Türkiye’de sadece alevi kardeşlerimiz değil Sünni vatandaşlarımız da Cem Evi’ne gidebilir. Alevi vatandaşlarımız bu toplumun bir parçasıdır ve Müslümandır. Öte yandan esnafla ilgili bizim bulunduğumuz belediyede, belediye personelleri, zabıtası, amirleri, müdürleri kafasına göre icraat yapamaz. Bilgimiz olmadan kimse kafasına göre esnafa zulüm edemez keyfi cezalar da veremez. Ayrıca Altındağ’da her mahalleye açtığımız kadın kültür merkezleriyle kadınlarımızı Türkiye ekonomisine katkı sağlamaları için gerekli eğitimleri vererek destekledik. Belediye başkanının en önemli görevi bulunduğu ilçede istihdam oluşturmaktır. Ben de bu doğrultuda Yenimahalle’de iş alanları oluşturarak, toplumun her kesiminin ekonomiye dahil olması için projeler oluşturacağım.”