Toprağınız bol olsun, üzerinize ışık yağsın

2020’nin şu son ayları bizleri yine derin üzüntülere kederli acılı günlere sokarak bitmek üzeredir. Gelen gideni aratırmış derler, doğru bir tekrarlama 2019’da da pek çok sevdiğimiz yıldızları uğurlamıştık. Gelecek 2021 yıl inşallah bizlere böyle acılı günler yaşatmaz.
BEKİR COŞKUN SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ
Meslektaşım, aile dostum, neşeli günlerimizin hayat dolu insanı Bekir Coşkun ile dostluğum uzun yıllara dayanmaktadır. Elinde kanunu ile Gençlik Parkında aile gazinolarında övertür sanatçılara sahnede sazı ile eşlik ederdi. Programı bittikten sonra yine parkın bir başka köşesinde oturup yer içer sohbet ederdik. Ben, eşim, Bekir, eşi Andree’li doyumsuz geceler daha sonra ayrılıkla son buldu. Bekir bir yandan okuyor bir yandan da gazeteciliğe başlamıştı.
Hep dost kaldık Bekir’i tanımak onun dostu, arkadaşı, meslektaşı olmak bize daima gurur vermiştir.
Başın sağ olsun fedakar asil kadın Andree
TÜRK DOSTU BİR İŞ İNSANI JAK KAMHİ
90’lı yılların başı idi. O dönemde ben Sağlık Bakanlığı Parlamento Bakan Danışmanı görevi ile yüce Meclis’te bulunuyordum. Uzun süren çalışmalar nedeniyle o günlerde Sağlık Bakanı olan Dr. Yıldırım Aktuna ile gün ve gecelerimiz mecliste geçiyordu. Akşam saatleri idi çağrı cihazıma özel kalemi aramam notu gelmişti. Özel kalem müdürü İbrahim Bey İstanbullu iş adamı Jak Kamhi’nin bakanla görüşmesi gerektiğini, benim aracı olmamı istemişti. 15-20 dakika sonra tanınmış iş adamı Kamhi ile meclis kulisinde buluştuk. Bakan Aktuna Genel Kurulda olduğu için Jak’ı ağırlamak ve oyalamak bana düşmüştü. Aşağı yukarı 15-20 dakikalık bir sohbet beraberliğim olan Türk dostu Jak Kamhi’yi giyimi, kibarlığı, zarif İstanbul şivesi ile sohbetine hayran kalmıştım. Bakan Aktuna ile görüşen Jak Kamhi’yi bir daha görmemiştim. O geceden iki gün sonra Jamhi’nin beni arayıp patronunun beni ve eşimi İstanbul’a davet ettiğini söylemesi ile müstesna bu büyük insana hayranlığım bir kat daha arttı. Tabi davetine icabet edemedim.
Sizi de yıldızlara uğurladık. Gerçek Türk dostu ünlü iş insanı.
UFUK KAAN ALTIN’I DA KAYBETTİK
Uzun yıllar Kent TV, CNN Türk, NTV gibi organlarında editör, şef editör, akşam sorumlusu görevlerde bulundu. Milliyet gazetesinde çalıştı. Episode Dergisinin çıkardı. Balıklama dalma İstanbul’a, Meyhanedeyiz yine bu gece, Hello Frend/ Ya Sou Vrel, Merhaba Cancağızım, Benim Güzel Lokantalarım isimli kitapların yazarı oldu. Yayınevi kurdu, pek çok eseri okuyucu ile buluşturdu. 2019 Ağustos’tan bu yana Kültür-Sanat editörü olarak Haber Global sitesinde çalışmakta olan Ufuk Kaan Altın evinin önünde geçirdiği kalp krizin sonucu kaldırıldığı hastanede beyin kanaması teşhisi ile gözlerini yumdu.
Toprağın bol, ruhun şad olsun değerli meslektaşım.
PROF. DR. AHMET TANER KIŞLALI’YI SAYGI İLE ANDIK
Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet değerleri doğrultusunda hayatı pahasına mücadele eden temiz örnek insan Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı 21 yıl önce haince katledilişinin yıldönümünde saygı ile mezarı başında andık. Bir dönem site komşum olan ve Bakanlık yaptığı dönemlerde kapı komşum olan Kışlalı her yönü ile mükemmel bir insandı. Mütevazi, alçak konullu, kibar son derece kültürlü, iyi bir dost, örnek bir aile babası, başarılı bir eğitmen, yetenekli bir yazar olarak ünlüler dünyasında yerini almış olan Kışlalı aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.
Mezarı başında yapılan anma törenine CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aile ve sevenleri katılmıştır.
ÜNLÜ ŞARKICI HAKAN TAŞIYAN’IN SIHHİ DURUMU KRİTİK
Arabesk müziğin sevilen sesi Hakan Taşıyan bir süredir karaciğer ve böbrek rahatsızlığı ile mücadele etmekte idi. Bozulan sıhhati yüzünden sahnelerden uzak kalan, musiki çalışmalarına ara veren Taşıyan Sağlık Bakanlığımızın destekleri ile Ankara Şehir Hastanesinde yapılan kontroller sonunda sanatçının durumu kritik olduğu anlaşılmıştır.
Bazı organlarına sirayet eden hastalığı nedeniyle acilden yoğun bakıma kaldırılan Hakan Taşıyan sevenlerinin dualarını bekliyor.