Tribünler yakında seyirciye açılıyor

ANKARA-(Viralspor)-Bilim Kurulu maçların seyircisiz oynanması yönünde tavsiyede bulunurken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Kulüpler Birliği Vakfı’nın seyircili oynanması talebini koronavirüs salgınının seyrine göre kısa bir sürede vereceği ileri sürüldü.
Koronavirüs salgını sebebiyle kulüplerin ekonomik olarak beklenenden de kötüye gitmesi sonrası kulüp yöneticiler çözüm üretmeye çalışırken, gözler, sadece localara değil tribünlere de taraftarların ne zaman alınacağı sorusunun yanıtına çevrildi. Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin önce localara taraftarların alınmasıyla işleyişin görülmesi bakımından bir test uyguladığı ve koronavirüs salgının gidişatına göre 2-3 hafta içinde yeni bir karara varıp, tribünlere de seyirci alınmasını plandığı kaydediliyor.
ALMAYA’DA OLDUĞU GİBİ…
Öte yandan Türkiye’de önümüzdeki haftalarda seyircili maç uygulamasına geçilmesinin ardından, Almanya’da olduğu gibi stadyumun bulunduğu şehirdeki vaka sayılarına göre hafta hafta düzenlemeler yapılmasının da gündemde olduğu ifade ediliyor.