Trump: Söz veriyorum Greenland’a bunu yapmayacağım

ABD, (DHA) – ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından Greenland’a bir TrumpTower eklediği fotoğrafı paylaşarak “Söz veriyorum bunu Greenland’a yapmayacağım” dedi.
Trump, Danimarka’ya bağlı özerk bölge olan Greenland’ı satın almak istediğine dair basında yer alan iddiaların ardından sosyal medya hesabından “Söz veriyorum Greenland’a bunu yapmayacağım” notuyla Greenland’da TrumpTower’ın yer aldığı bir fotoğraf paylaştı.
Trump’ın oğlu EricTrump da Instagram’dan yaptığı paylaşımda aynı fotoğrafı paylaşarak ‘10 yıl sonra Greenland’ notunu düştü.
Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir haberde, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Greenland’ı satın almak istediği iddia edilmişti. Öte yandan, Trump’ın Greenland’ı satın almak istediğine dair yapılan iddiaların ardından Danimarkalı yetkililerden ‘Greenland satılık değil’ cevabı gelmiş ve Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen basına yaptığı bir konuşmada, “Diğer ülkeleri alıp, satabildiğiniz dönemler geçmişte kaldı. Konuyu burada kapatalım” yorumunda bulunmuştu.
Ayrıca, Donald Trump’ın gelecek ay Danimarka’yı ziyaret edeceği bilgisi de haberde yer almıştı.