TSYD Ankara kupası için bugün A.Gücü ile G.Birliği oynuyor

Ankara derbisine buyurun

Eryaman Stadında saat 20.00’de başlayacak maçı TRT Spor naklen yayınlayacak

HABER MERKEZİ – Süper Ligin 2 Ankara takımı Ankaragücü ve Gençlerbirliği 7 sezon sonrasında bugün yeniden Eryaman Stadında karşılaşacak. Ankara derbisi olarak kabul edilen TSYD Ankara Turnuvasında iki takımda iddialı bulunuyor. TRT’ Spor’da saat 20.00’den naklen ekrana naklen gelecek olan derbi maçında Ankaragücü ve Gençlerbirliği teknik heyetleri 90 dakika boyunca 6’şar futbolcu değiştirecek.
Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner de uzun zamandır Ankara derbisine hasret kaldıklarını belirtti. Yiğiner, şunları ifade etti: “Kardeş kulübümüzle Süper Lig’de bir arada mücadele etmek ve bu rekabetin sonucunda daha büyük başarılara imza atacağımızın bilincindeyiz. Bu dostluk ve kardeşlik inşallah devam eder” dedi.
GELENEK HAYATA GEÇTİ
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav da turnuvanın Ankara’nın bir geleneği haline geldiğini söyledi. Turnuvanın geçen sene düzenlenemediğine dikkat çeken Cavcav, “Bu sene biz de Ankaragücü ile birlikte güzel bir final maçı seyrederiz. Derbiler futbolumuzun bayramıdır. Ankaragücü ile 100 yıllık kulübüz. Bu maçla birlikte sezon öncesinde bir maç yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.