Turistler, ATV safariyle eğleniyor

Ahmet ACAR/KAŞ (Antalya), (DHA) – Antalya’nın Kaş İlçesi’nde tatilci ve turistler için düzenlenen ATV safariler ilgi çekiyor. Tatilciler, yaklaşık 2 saat süren turda kum tepeleri ve doğada yol alarak eğleniyor.
Kaş’a bağlı Patara Mahallesi’ne gelen turistlere doğada ATV turu yaptırılıyor. Tura Kalkan, Kaş ve Patara yöresinde tatil yapan tatilciler ve turistler büyük ilgi gösteriyor. Çıkış noktasına gelen turistlere önce tur hakkında bilgi veriliyor ve kurallar anlatılıyor, ardından bir sözleşme imzalatılıyor. ATV’ler çalıştırılıyor ve çıkış noktasının yanındaki yuvarlak pistlerde deneme sürüşü yaptırılıyor. Sonrasında önde rehberin kullandığı bir cip eşliğinde yola çıkılıyor. En arkada da rehberin bulunduğu ATV grubu cipi takip ediyor. Patara Mahallesi’nin içinden geçilerek tozlu, topraklı yollarda tur devam ediyor. Bir ara kum tepelerinin bulunduğu kumsal alanlara giriliyor. Bu kumsal alanın içinde verilen mola sonrası özgürce sürat yapılıyor. Bazı sürücüler iki teker üstünde gösteri yapıyor. Burada 60-70 kilometre hıza ulaşılıyor.
Tur kapsamında Eşen Çayı’nın denize döküldüğü Çayağzı’na geliniyor. Burada verilen molada denize ve çayın buz gibi suyuna girilip serinleniyor ve bazı tatilciler su savaşı yapıyor. Molanın ardından ise doğanın içine giriliyor. Çay kıyısındaki kum tepelerinden atlanıyor, kumluk virajlardan geçiliyor. 2 saat süren macera çıkış noktasında sona eriyor.