Turistler önlemleri yeterli buluyor

İstanbul’u ziyaret eden yabancı turistler, Türkiye’de kendilerini güvende hissettiklerini ve yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili alınan önlemlerin yeterli olduğunu söyledi

İSTANBUL  – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen tatil planlarını ertelemeyerek Türkiye’ye gelen Rus, Amerikalı, Yeni Zelandalı ve Kırgız turistler kendilerini güvende hissettiklerini, hükümetin ve halkın yeterli önlemi aldığını düşündüklerini kaydetti.
İstanbul’a girişte havaalanında termal kamera taramasından geçtiklerini ve kendilerinde herhangi sağlık sorunu olmadığını belirten turistler, Tarihi Yarımada’yı yürüyerek keşif için fırsat bulduklarını anlattı.
Amerika Birleşik Devletleri’nden iki gün önce eşi ve çocuğuyla İstanbul’a gelen Wafy Şerif, “Kesinlikle Türkiye’de kendimi güvende hissediyorum.” diyerek Türk insanının hijyen konusunda son derece hassas olduğunu vurguladı. Şerif, Türkiye’deki gözlemlerini şöyle özetledi: “Türkler koronavirüsü önemsedi ve ciddi önlemler aldı. Özellikle burada insanların hepsi eldiven ve maske takıyor. Kolonya ve dezenfektan kullanıyor. Cemaatle namazlar bile yasaklandı. Böyle durumlarda yapılması gereken doğru bir şey. 2 gün sonra Türkiye’den ayrılacağım. Buranın güvenli olduğunu düşündüğüm için ailem konusunda çok tedirgin değilim.”