Turkcell’e Avrupa’dan iki ödül

Atila GÜVENÇ – Almanya’da düzenlenen Network Virtualization & SDN Europe ile Fransa’da gerçekleştirilen Next Generation Optical Networking Global organizasyonlarından Turkcell’in fark yaratan uygulamaları ödülle döndü. Berlin’de düzenlenen Network Virtualization & SDN Europe’ta “En iyi NFV/SDN Çalışması” kategorisinde Turkcell, Data Optimizasyonu projesiyle birinci seçildi. Fransa’da düzenlenen Next Generation Optical Networking Global konferansında ise “Best Global Optical Service Provider (En İyi Küresel Optik Servis Sağlayıcı) ödülü Turkcell’in oldu.
İnternet sayfa açılış süreleri hızlandı
Müşterilerinin internette zaman kaybını azaltan optimizasyon projesi kapsamında Turkcell’in ortaya koyduğu TCP optimizasyon çözümü; internette sayfa açılış süreleri yüzde 35 azalırken, indirme hızları yüzde 27, yükleme hızları ise yüzde 60’a varan oranlarda artıyor. Proje 1,4 Tbps’lık kapasitesi ile de bölgedeki openstack üzerinde çalışan en büyük sanal data optimizasyon çözümü olmasıyla fark yaratırken, mevcut altyapının korunması ve sağlanan tasarruf da büyük ilgi topluyor.
Turkcell, fiber altyapısı üzerinden sağladığı optik şebekesiyle Turkcell, Fransa’da her yıl düzenlenen Next Generation Optical Networking Global konferansından “Best Global Optical Service Provider (En İyi Küresel Optik Servis Sağlayıcı) ödülünü alarak dünyanın önde gelen operatörlerini geride bıraktı ve ödül aldı.
Ortadoğu, Asya ve Arap Yarımadası operatörleriyle gerçekleştirdiği taşıyıcı şebeke projeleri ile Turkcel’in yeni internet üssünün İstanbul olmasını sağladığı,sahip olduğu 45 bin kilometrelik fiber altyapısı üzerinden, her yıl yüzde 60 büyüyen ve 2018 sonu itibariyle 63 Tbps’a ulaşan; kusursuz koruma yapısıyla müşterilerine yüzde 99,99 erişim sağlayan ağı sayesinde ödüle layık görülerek uluslararası platformlarda en iyi optik şebekeye sahip şirket olduğu.da belirtildi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikTesis… tesis… tesis…
Sonraki İçerik1 haziran 2019