Türkiye bugün Macaristan ile oynuyor

AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESiN

HABER MERKEZİ – A Millî Takımı, UEFA Uluslar Ligi’nde bugün Sivas’ta Macaristan ile oynayacağı karşılaşmanın ardından ikinci maçını da 6 Eylül 2020 Pazar günü deplasmanda güçlü rakibi Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.
Türkiye-Macaristan karşılaşmasını Portekiz Futbol Federasyonu’ndan Artur Dias yönetecek. Dias’ın yardımcılıklarını Rui Tavares ve Paulo Soares yaparken, karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Hugo Miguel olacak. Maçı TRT 1 nakleen yayınlayaak.
Milliler bugün saat 21.45’te Macaristan ile Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynadıktan sonra 5 Eylül’de ikinci karşılaşma için Sırbistan’a geçecek. Milliler ikinci karşılaşmasını 6 Eylül Pazar günü güçlü rakibi Sırbistan ile Belgrat’ta karşı karşıya gelecek.
GALİBİYETLE BAŞLAMAK
Bu süreç içinde oyuncuların çok kısa süreli futbola ara vermeleri ve pandemi süresince kısıtlı imkanlarla çalışmaları Teknik Direktör Şenol Güneş’i düşündürürken, seriye galibiyetle başlamanın önemini dikkat çekmeyi de ihmal etmedi.
Güneş “ Her karşılaşma bizim için büyük önem taşımakta. Özellikle uzun soluklu gurup maçlarında bu önem daha da artmakta. Bu nedenle Macaristan maçına çok büyük önem veriyor ve elimizdeki imkanlarla ince eleyip sık dokuyoruz.”