TürkTraktör TT4 serisini çiftçilerle buluşturuyor

TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir (fotoğrafta), basın mensuplarına TT4 serisini tanıttı. ( Ayşe Şensoy - Anadolu Ajansı )
TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen, üretimini de fabrikalarımızda yaptığımız yepyeni New Holland TT4 Serisi’ni Türk çiftçisiyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz

KONYA – TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, “Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen, üretimini de fabrikalarımızda yaptığımız yepyeni New Holland TT4 Serisi’ni Türk çiftçisiyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
Özdemir, Konya Tarım Fuarı öncesi bir otelde düzenlenen basın toplantısında, TürkTraktör olarak çok daha iyisini yapmaya odaklı yaklaşımla 2015 yılında birçok önemli başarıya imza attıklarını, 2016’ya da kendilerine yeni başarıların kapısını açacak yeniliklerle başladıklarını söyledi.
Türkiye’de üretilen New Holland traktörleriyle Türkiye’nin lider markası olmanın kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu belirten Özdemir, yeni bir seriyi Konya Tarım 2016 Fuarı’nda görücüye çıkaracaklarını ifade etti.
Verimli ve yüksek performanslı traktörleri, teknolojik tarımsal çözümleriyle New Holland’ın çiftçilerin hayatını her anlamda kolaylaştırdığına işaret eden Özdemir, şöyle devam etti:
“Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen, üretimini de fabrikalarımızda yaptığımız yepyeni New Holland TT4 Serisi’ni Türk çiftçisiyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Tarladaki tüm çalışma koşulları düşünülerek geliştirilen, yüksek performans ile kesintisiz gücü, konfor ve ergonomiyi bir arada sunan yeni TT4 Serisi, üstün özellikleriyle çiftçilerimiz için yepyeni bir dönemi simgeliyor. TT4 serisi, Türk çiftçilerinin yeni gözdesi olacak. New Holland TT4 Serisi’ni Türk tarımının hizmetine sunmaktan dolayı çok gururluyuz. New Holland markası altında sunduğumuz tüm ürünlerimizle, sektörün gelişimine katkı sağlamaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”
– “Türkiye’de üretilen Avrupa standartlarında bir traktör”
Özdemir, Türk çiftçilerinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan New Holland TT4 Serisi’nin, 3 silindirli, ekonomik ve yerli motoru sayesinde çiftçilerin tüm tarımsal faaliyetlerin üstesinden yüksek verimle ve kolaylıkla gelmesini sağladığını dile getirdi.
Serinin araçlarının, 8 ileri 8 geri vites kutusunun yanı sıra direksiyon altına yerleştirilmiş standart mekanik veya hidrolik mekik kolu ile kullanım kolaylığı sağladığını aktaran Özdemir, şunları kaydetti:
“Debriyaja basmaya son veren Powershuttle mekik kolunun yer aldığı modellerde opsiyonel olarak sunulan sürüngen vites seçeneği ile yüksek performans ve kesintisiz güç bir arada sunuluyor. Debriyaja basmadan ileri-geri hareket etme olanağı tanıyan powershuttle donanımı bulunan modellerde sunulan elektro hidrolik diferansiyel kilidi ve çift çeker sistemi ile operatörün kullanım kolaylığını en üst seviyeye taşıyor. Traktörün sahip olduğu hidrolik sistem, 3 bin kilograma varan kaldırma kapasitesi, 4 hidrolik güç çıkışı, Lift-O-Matic donanımı ve 540/540E çift hızlı kuyruk mili ile çok sayıda ekipman kullanımına imkan sağlayan hidrolik donanım, verim ve tasarrufun yeni adı TT4 Serisi’nde buluşuyor.”
Özdemir, Türkiye’de üretilen Avrupa standartlarında bir traktör olan ve konforuyla da dikkati çeken TT4 serisinin, geniş iç alanı, açılabilir sunroofu, klima seçeneği, sessiz ve engelsiz görüş alanına sahip sınıfının en gelişmiş kabiniyle, performans ve ergonomiyi buluşturduğunu bildirdi.