TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak’tan ‘EVDEKAL’ çağrısı

HABER MERKEZİ – TÜRK Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz olarak etkisi altına almış olan koronavirüs (covid-19) sebebiyle yapılan çalışmalara TÜSİAV ailesi olarak destek verdiklerini açıkladı.
Başkan Sarıtoprak, her türlü yasal ve etik sorumluğu yerine getirdiklerini ifade ederek başta Başkent Ankara olmak üzere tüm Türkiye’de başlatılmış olunan ‘EvdeKal’ kampanyasına toplumumuzun hassasiyet göstermesini istedi.
“EVDEKALIN, SAĞLIKLI KALIN”
Başkan Sarıtoprak; bu olağanüstü süreci birlik ve beraberlik içinde, sağlıklı bir şekilde aşacaklarını belirterek, TÜSİAV’ın sanayici, iş insanı, sivil toplumcu ve kendini ülkesine işiyle, yaptıklarıyla adamış çok büyük ve duyarlı bir topluluktan oluştuğunu vurguladı. Bu toplum bilincine sahip olarak davranılmasını gerektiğini belirten Sarıtoprak, “Tüm dünya olarak çok önemli bir virüs ile karşı karşıyayız ve çok önemli bir sınavdan geçiyoruz. Bu bağlamda birlik ve dayanışma ruhu içerisinde zorlu günleri de atlatıp güzel ve sağlıklı yarınlara ulaşacağımızdan hiç şüphem yok. Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı acil ve öncelikle kararlar ile her şey kontrol altında devam ediyor. Sağlık Bakanlığı personelimiz, virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyor. Bu anlamda bizlere de çok önemli görevler düşüyor.
Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalıyız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmeliyiz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, evlerimize ziyaretçi kabul etmemeye çalışmalıyız. Milletçe el ele verip, büyük bir özenle uzmanların uyarılarına uyacak, gerekli önlemleri alıp bu belayı da Allah’ın izniyle atlatacağız. Tüm Türkiye olarak birlik ve beraberlik duygusunu koruyacağız. Ama bunu koruyabilmenin ilk adımı, sağlıklı olmaktır, ayakta kalmaktır. Ve acil bir durum olmadıkça evlerinizden çıkmayın.” dedi.
“SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM”
Başkan Sarıtoprak sözlerini şöyle tamamladı: “Hükümetimizin aldığı kararlara uymak ve hem bireysel hem de TÜSİAV olarak katkı sunmak amacı ile her türlü fedakarlığa hazırız. Üyelerimiz ile teknolojinin verdiği imkanlar çerçevesinde video konferans sistemi ve telefon ile sürekli görüşüyoruz. Durum değerlendirmeleri yapıyoruz. Her an teyakkuz halinde olduğumuzu özellikle belirtir, başta sağlık personelimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında gece gündüz mücadeleye iştirak eden görevlilerimizi kutlar, bu olağanüstü mücadelede başarılar diliyorum.”