Tuvalete gidince ceza aldı

5 maç cezalandırılan Ankaragücü Teknik Direktörü devre arasında izin alarak ihtiyacını gidermek için tuvalete gitmesinin sonucunda ağır ceza ile ödeyecek

ANKARA-(Viralspor)-Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin’in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nca 5 maç ceza almasına, devre arasında tuvalete gitmesinin neden olduğu ortaya çıktı.
Metin Diyadin, kırmızı kart gördükten sonra yaşananları şöyle anlattı:
“Pinto’ya çok sert bir faul yapıldığı düşüncesiyle tepki olarak saha kenarında koşarken, birkaç saniyeliğine oyun alanına girip çıkmışım. Hakem Ümit Öztürk de görmüş, yeni kurallar gereği kırmızı kartla cezalandırıldım. Ben de kurallar gereği tribüne çıktım. Devre arası oldu. Tuvalet ihtiyacımı gidermek istedim. Seyirciler arasından yukarıdaki tuvaletlere gitmem zordu. Soyunma odalarının koridorunda bulunan tuvaleti kullanmak için izin istedim. Akreditasyon sorumlusu “Tabi ki Hocam kullanabilirsin” dedi. Ama ben kuralları bilen biriyim. Tecrübemiz var, bir görevli eşliğinde gidip gelmek istediğimi söyledim. Maçın temsilcisinden de gerekli izni aldım. Görevli eşliğinde gittikten sonra, dönüşte hakem ile karşılaştım. Hakeme “Beni niye oyundan attın” diye sordum, cevap vermedi. Hakeme tuvalete gitme olayı anlatılmadığından, kuralları ihlal ettiğim şeklinde rapor hazırlamış. Sonucunda bir maç kırmızı karttan, 4 maç da bu ihlalden dolayı ceza verilmiş.”