Üç kadının renkli dünyası tuvallere yansıdı

Akçaoğlu Sanat, 8 Mart’ı “3 Kadın” sergisiyle kutluyor

Akçaoğlu Sanat Galerisi, 8 Mart kapsamında kapılarını açtığı üç ressamın figüratif ve soyut resimlerini Başkentlilere sunuyor. Lucieli Topçu, Ecenaz Yüzbaşıoğlu ve Gözde Yüksel’in eserlerinden oluşan karma sergi 10 Mart’a kadar görülebilecek

SULTAN YAVUZ –  Ressamlar Lucieli Topçu, Ecenaz Yüzbaşıoğlu ve Gözde Yüksel’in birbirinden renkli eserleri, 8 Mart kapsamında Akçaoğlu Sanat Galerisi’nde sergileniyor. “3 Kadın” ismindeki sergide, farklı tekniklerle çalışan ve yedişer eserle katılan ressamların eserleri 10 Mart’a kadar görülebilecek.
İlk sergisi olan Ecenaz Yüzbaşıoğlu, Gözde Yüksel ile birlikte atölye çalışmalarını yürüttüklerini ve 2001 yılından beri resimle ilgilendiğini belirtti. Yüzbaşıoğlu, “İlk sergim 8 Mart’ı da kapsadığı için çok heyecanlıyım, bu projenin içinde olmak benim için çok heyecan verici… Sergiye altısı akrilik, biri karışık teknikle olmak üzere yedi resimle katıldım” dedi.
Gözde Yüksel ise duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Serginin 8 Mart’ı da içine almasını istedik. Üç kadının farklı disiplinlerde yaptığı soyut ve figüratif eserlerin yanısıra, ben daha çok mimari illüstrayonlarımla katıldım. Hem kendimizi tanıtmak ve ifade etmek hem de Ankara’da bir hareket olsun istedik. Benim ilk karma sergim ve 8 Mart kapsamında içinde kadın işlerinin görüldüğü bir sergide olmak bana çok heyecanlı ve mutluluk verici geldi, herkesi bekleriz.”
Brezilyalı Lucieli Topçu ise sergiden çok memnun olduğunu ve kadınlarla ortak iş yapmanın onu çok mutlu ettiğini belirtti. Topçu, “Benim de ilk sergim ve sergideki resimlerimin bir kısmını Brezilya’da, bir kısmını da Türkiye’de yaptım. Bir kız çocuğu annesiyim ve kızım uyuduktan sonra malzemelerimi alıp çalışıyordum. Çok anlamlı bir sergi olduğunu düşünüyorum” dedi.