Üç Türk müziği korosundan “Üç güzel konser”

Doğan BULGUN

KİYAD Türk Müziği Topluluğu 30. dönem konserini gerçekleştirdi

SES sanatçısı ve klasik koro şefi Vedat Kaptan Yurdakul önderliğinde çalışmalarını sürdüren kısa adı KİYAD olan Kayseri İli Yardım Derneği Türk Müziği Topluluğu 30. dönem konserinde sanatseverlerle buluştu. Dil ve Tarih – Coğraflya Fakültesi’nin tarihi Fârâbi Salonu’nda gerçekleşen konserin sunucu kürsüsünde Faruk Cenap Erdoğan vardı. Dernek Genel Başkanı Ali Ulvi Bakır açılış konuşmasında bu konserin hazırlanmasında emeği olan tüm kişi ve kuruluşlar ile salonu dolduran sanatseverlere teşekkür etti. Şef Vedat Kaptan Yurdakul bu konser için ünlü bestekâr Yusuf Nalkesen’in seçkin eserlerinden oluşan bir program hazırlamıştı. Topluluk koro ve solo toplam 29 eser seslendirdi. Dernek başkanı Ali Ulvi Bakır da bir eserle konsere renk kattı. Her zaman olduğu gibi Vedat Kaptan Yurdakul’un mini konseri izleyenleri mest etti.
Bu etkinlikle 2018-2019 dönemi çalışmalarını tamamlayan topluluk, Eylül 2019 ayı içerisinde bir araya gelerek yeni dönem konserleri için çalışmalarına başlayacak.

Reng-i Dil Türk Sanat Müziği Korosu

ANKARA’NIN deneyimli topluluklarından Reng-i Dil Türk Sanat Müziği Korosu dönem sonu konserini 25 Nisan 2019 Perşembe güne gerçekleştirdi. Ses sanatçısı ve şef Orhan Saygıcı yönetimindeki konserin sunum kürsüsünde Yasemin Pamukçu vardı. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bağdat Caddesi No: 50 Yenimahalle / Ankara) konserde salonu dolduran izleyeciler Türk müziğinin seçkin eserlerinden oluşan bir programı keyifle izlediler.

Dosttan Kalbe Hitit Federasyonu TSM Korosu

ŞEFLİĞİNİ Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Ertuğrul Sevindik’in yaptığı Dosttan Kalbe Hitit Federasyonu Türk Sanat Müziği Korosu “Şarkılarla Bahar Coşkusu Konseri”ni gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Mehmet Alp Güven’in yaptığı konserde koro müziğimizin değişik makamlarından seçkin bir program sundu. Konser sonunda şef Ertuğrul Sevindik de iki güzel eserle konsere ayrı bir renk kattı.