Uludağ’da ‘Sınırların Olmadığı Büyülü Bir Yolculuk’ başlıyor

Doğan BULGUN 

1996’DAN bu yana aralıksız olarak düzenlenen, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en iyi festivali seçilen Bilyoner Winterfest’te eğlence anlayışı değişiyor. Her yıl üniversiteli gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda popüler sanatçı, DJ ve etkinlikleri değerlendirerek oluşturulan festival bu yıl ‘Sonsuzluk ve Ötesine’ konseptiyle katılımcılara farklı eğlence deneyimi sunacak. Ünlü Fransız DJ The Avener’ın festival kulübü VİBE’da gerçekleştireceği performans ile başlayacak olan festivalde Ezhel’den Synapson’a, Ozan Doğulu’dan Abdullah İnal’a müzik dünyasının en önemli yıldızları, Bilyoner Winterfest sahnesinde harika bir şov gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
30 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Bilyoner Winterfest Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli sanatçı ve grubu binlerce üniversiteli genç ile Uludağ’da buluşturmaya devam ediyor. The Avener, Ezhel, Synapson, , Mahmut Orhan, Ozan Doğulu, Abdullah İnal, Bhaskar, Burak Yeter, Deeperise, Emrah İş, Arem Özgüç, Arman Aydın, DJ Artz&Bugy, Boygar, Duygu Soylu, Deha Bilimlier, Özay Bakır, Şehinşah, Sezer Uysal, Aytaç Kart, Khonktar, Levent Özbay Big G, Tilt, Kubilay Caner, Beso, Erdinyus, Kwo ve Doktor gibi bu yıl beyaz cennet Uludağ’da sahne alacak olan İsimler arasında yer alıyor. Bilyoner Winterfest bu sene yeni açılacak olan festival kulübü Vibe ile birlikte toplamda 6 ayrı alanda müzik severlerle buluşacakMurat Köseler Flamenco Trio ve ‘Flamenco Ateşi’
VIBE KAPILARINI “THE AVENER” İLE AÇIYOR!
Son zamanların en yetenekli sanatçı ve DJ’lerine ait canlı performansları, özel şovları ve gösterileri deneyimleyebileceğin Bilyoner Winterfest’in festival kulübü Vibe, 30 Ocak’ta Uludağ’da kapılarını Fransız DJ ve prodüktör “THE AVENER” ile eşsiz bir eğlence anlayışına açıyor. Line-Up’ta The Avener, Ezhel, Synapson, Ozan Doğulu, Abdullah İnal, Bhaskar, Burak Yeter, Deeperise, Arem Özgüç, Arman Aydın, DJ Artz&Bugy, Şehinşah, Sezer Uysal, Aytaç Kart, Khonktar, Levent Özbay gibi son zamanların en yetenekli sanatçı ve DJ’leri yer alıyor.
GÜN BOYU 6 FARKLI SAHNEDE EĞLENCE DEVAM EDECEK…
Her gün saat 17.00-20.00 saatleri arasında binlerce kişinin katıldığı Uludağ’ın en kalabalık after-ski partileri Beceren Cafe’de yapılacak. Bilyoner Winterfest katılımcılarıyla ilk defa buluşacak olan festivalin saklı eğlencesi “KUYTU” festivalin 2. ve 3. Günü 03.00-06.00 saatleri arasında Uludağ’ın ilk ışıklarına eğlenmek, şarkı söylemek ve dans etmek isteyenlerin yeni adresi olacak. Bilyoner Wintefest’in bir diğer yeni sahnesi ‘Grand Yazıcı Mandıra Sahne’ kayak arasında 14.00-16.30 saatlerinde elektronik müzik severlerin buluşma noktası olacak. Bilyoner Winterfest klasiği haline gelen Red Bull Kayak Odası Partisi ise her dönemin 3. Gününde 21.30- 00.00 arasında Dj Levent Özbay’ın canlı performansıyla Grand Yazıcı Kayak Odası’nda. Her dönem 4. Gün Grand Yazıcı Teras’ta BBQ Partisi gerçekleştirilecek
İlki 1996 yılında 40 kişilik bir öğrenci turu olarak düzenlenen Winterfest, bu sene 21. Yılında 8 bin 500 üniversite öğrencisini Uludağ’da ağırlıyor. 7 ülkeden gerçekleşen katılım ile festivalde bu yıl 12 otel toplamda 3 bin300 adet oda kapatıldı. İlk düzenlendiği yıllarda Uludağ sezonunun ölü zamanlarında dağdaki boş odaları doldurma amacıyla gerçekleşen festival son 6 senedir Uludağ’a sezonun en kalabalık dönemini yaşatmakta ve Uludağ ekonomisine ciddi anlamda katkıda bulunuyor.

Murat Köseler Flamenco Trio ve ‘Flamenco Ateşi’

FLAMENKO Ankara Derneği kurucularından Murat Köseler’in 27. Sanat Yılı’nda Flamenco Trio konseri ile bugün Mozarthaus’a konuk oluyor. Konser programında, Murat Köseler’in Flamenko formunda besteleri ile Flamenko, latin, jazz, tango müziğinin en güzel örneklerinin özgün düzenlemeleri seslendirilecek. Murat Köseler’e usta flüt sanatçısı Ali Can Ergüç ve Kahon’da Ayberk Saylam eşlik edecek.
KONSER PROGRAMI:
Paco Pena | Alegrias de Cordoba (solo gitar)
Murat Köseler | Orkide’nin Yağmur Bulutu (intro) // Bir Buket Hayal
Astor Piazzola | Libertango (Düzenleme:Murat Köseler)
Murat Köseler | Intro: Özlem (F#) F# sus4 bitir // Özgürlük
Murat Köseler | Intro : Sessizliğe Notalar // Shogun
Chick Corea | Spain (Düzenleme:Murat Köseler)
Murat Köseler | Samuray (Sevillanas)
Murat Köseler | Bukalemun
Murat Köseler | Işığa Doğru (Tangos)
Murat Köseler | Yankı (Tangos – Bulerias)
Astor Piazzola | Oblivion (Tangos) (Düzenleme:Murat Köseler)
Murat Köseler | Ay
Murat Köseler | Tesla ( Rumba)
Murat Köseler | Çöl ve Deniz
Murat Köseler | Gecko (Samba)
Tarih:12 Ocak 2019 Cumartesi, Saat: 20.00, Yer: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi (Nilgün Sokak 14 / 2 Çankaya – Ankara)
MURAT KÖSELER
Murat Köseler, 1993 senesinde çalmaya başladığı enstrüman olan gitar için birçok profesyonel hocadan özel dersler aldı. Önceleri klasik, pop, rock müzikleri icra etti; daha sonra Flamenko, Latin ve jazz müziği ile ilgilenmeye başladı ve sonraki yıllarda kendini bu müzik türlerinde geliştirdi. Flamenko alanında dünyaca ünlü gitaristler Tomatito, Jeronimo Maya, Leo de Aurora, Antonio Rey ve İspanya Flamenko dans birincisi David Perez ve Ana Llanes ile çalıştı.
Bir çok festival, gösteri ve dinletilerde, televizyon programlarında grubuyla ve solo olarak yer aldı, ayrıca birçok profesyonel yabancı ve Türk Flamenko dansçısıyla çalışmalar ve gösteriler yaptı.
Kurucularından olduğu Duende ve Trio Flatino adında 2 ayrı grubuyla Flamenko, Latin, Jazz müziği çalışmaları yaptı. Flamenko Ankara Derneği‘nin kuruluşu ve çalışmalarında görev aldı. Bugüne kadar birçok üniversite ve konser mekânlarında gösteriler yaptı, çeşitli televizyon programlarına katıldı.
Murat Köseler’in konser repertuarında çoğunlukla grubu Flamenco Pandilla (Flamenko Çetesi) ve Flamenco Pacientes (Flamenko Tutkunları) ile beraber icra ettiği ve düzenlemesini yaptığı Flamenko formundaki kendi besteleri yer alıyor.