Ulus’taki kolonya kuyruğu sürüyor

 

ANKARA (ANKA) –  Ankara Ulus’taki ünlü kolonya markasının önündeki kuyruk hala sürüyor. Markanın mağazalar yöneticisi Murat Oraklı, “Satışlar 3’e 4’e katladı. Ciddi bir panik alımı var, bitiremeyecekleri kolonyayı alıyorlar. İnsanlar ilk olarak alkol oranını soruyor” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de koronavirüse rastlandığını açıklamasından sonra vatandaşlar temizlik ürünlerine hücum etti. Ankara Ulus’taki ünlü bir kolonya mağazasının önündeki kuyruk sürüyor. Kolonya markasının mağazalar yöneticisi Murat Oraklı, ANKA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hastalık duyulduktan sonra yoğunluğumuz olmuştu ancak Bakanın Türkiye’ye geldiğini açıklamasıyla satışlar 3’e 4’e katladı. Ciddi bir panik alımı var. Bitiremeyecekleri seviyelerde kolonya alıyorlar. İnsanları öncelikle imkanınız varsa elinizi yıkılacaksınız, yoksa kolonya kullanacaksınız diye uyarıyoruz ama panik alımı devam ediyor.”

‘İLK SORDUKLARI ALKOL ORANI’

Kendi mağazalarında fiyat artışı olmadığını dile getiren Oraklı, insanların ilk olarak kolonyalardaki alkol oranını sorduğunu söyleyerek, “Bakanın açıklamasına göre yüzde 60 oranı yeterli ama insanlar ‘Yüzde 80 mi? Hangisi daha çabuk öldürür?’ diye soruyor. Bizde limon kolonyasındaki alkol oranı yüzde 80 ve diğerlerinde yüzde 70 seviyesinde. İnsanlar hep yüksek alkol olanı almak istiyor. Oranı yüzde 90’na çıkarsalar onu alacaklar” diye konuştu.