Umut Şemsiyesi sevgi dağıttı

Yeni yılda köy okulunda ki öğrencilere umut olmak, hediyeleri onlar için toplamak amacıyla başlatılan Umut Şemsiyesi projesi, 1000’e yakın öğrenciye ulaştı

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – Seven, üreten, çalışan ve yöneten gençlik hareketi olan Ateş Böceği Derneği, köy okulu projelerine yenisini ekleyerek Umut Şemsiyesi adı altında çocuklara yeni yıl hediyeleri gönderdi. Yeni yılda kurulan Umut Şemsiyesi, doğudaki köy okullarına umut olmayı amaçlayarak öğrenciler ve gönüllülerin getirdikleri kırtasiye, giyim, oyuncak gibi hediyelerle çocukların yüzünü güldürdü. Topluma faydalı olmak isteyen duyarlı gençlerin oluşturduğu grup, 2019 coşkusunu köy okullarında okuyan çocuklarla paylaşmak için 100’lerce yardım kolisi topladı. Sevgi paylaşımı ve umut dağıtımı adı altında toplanan hediyeler, derneğe ulaşan ihtiyaç sahibi okullar için hazırlandı.
Türkiye 2019’u karşılarken, köy çocuklarının ihtiyaçlarını gidererek onları mutlu etmek isteyen Umut Şemsiyesi sosyal sorumluluk projesi, üç hafta gibi kısa bir sürede ihtiyaç sahibi okullar için, 700 kıyafet, 900 kitap, 100 oyuncak, 1000’e yakın kırtasiye malzemesi ve 70 Adet bot toplayarak ilgili yerlere ulaştırdı.
Toplanılan hediyeler, yaş grubu, cinsiyet ve ihtiyaç durumuna göre ayırılarak paketlendi ve tüm hediyeler Muş, Bitlis, Batman, Şanlıurfa, Ağrı ve Denizli’deki köy okullarına gönderildi.
Dernek faaliyetlerini geniş kitlelere yaymak ve sevginin paylaştıkça güzelleşen bir kavram olduğunu aşılamak istediklerini belirten dernek yetkilisi, gazetemize yaptığı açıklamada, “Projemize en başından beri katkı sağlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a, kargoların gönderimi için destek sağlayan Sürat Kargoya ve hediyeleri ile desteğin en büyüğünü sağlayan kalbi kocaman böceklere sonsuz teşekkür ederiz. Sayenizde Başardık! O zaman hep birlikte söyleyelim, ‘Sevgi paylaştıkça güzel,sevgini paylaş!’ ” diye konuştu. Ateş Böceği Derneği’ne sosyal medya hesapları aracılığıyla iletişime geçerek üye olabilir, operatörler tarafından resmi olarak gerçekleştirilen yardım hesabıyla maddi yardımda bulunabilirsiniz.