Ünlü hakem Cüneyt Çakır’ı şarkıcı yapacaklar

Geride bıraktığımız günlerde İstanbul’da geliri Üniversite’de okuyan gençlere verilmek üzere düzenlenen bir etkinlikte sahne alan ve ünlü müzisyen Metin Özülkü ile düet yapan Milli gururumuz Cüneyt Çakır’a şarkıcılık yapması için cazip teklifler gelmeye başlamıştır. Pek çok yapımcı ünlü hakemimizi ikna etmek için akla – hayale gelmeyen iş tekliflerinde bulunmaktadırlar. Uluslar arası şöhrete sahip Cüneyt Çakır son olarak Emre Saygın’ın “Hadi Be” adlı programında da bu yeteneğini göstermiştir. Çakır’ın şarkıcı olmasını isteyen ve ünlü hakemin başarılı olacağını söyleyen orkestra sahibi müzisyen Metin Özülkü “Cüneyt Çakır’ın çok güzel sesi var rock tarzı parçaları rahatlıkla icra edebilir” demektedir.

İbrahim Tatlıses yapımcı Burhan Bayar’ı kıramadı

2011 yılında uğradığı silahlı bir saldırı sonucu müzik çalışmalarını askıya alan ünlü ses İbrahim Tatlıses Arabesk müziğin tanınmış bestecisi Burhan Bayar’ın özel bir isteğini kırmayıp, saldırı öncesi kaydı yapılan, fakat piyasaya çıkmayan “Vur Gitsin Beni” adlı bu şarkısını albümüne koyması için tanınmış yapımcıya vermiştir. Burhan Bayar şarkıları adına Poll Production etiketiyle dinleyeceğimiz albümde yine ünlü türkücünün arşivlerden derlenen fotoğraflarla süslenmiş klip’i de albümde yer alacaktır. Bu arada sağlığına nispeten kavuşmuş olan İbrahim Tatlıses yavaş yavaş müzik çalışmalarına da başlamıştır.

Bol şöhretli kutlama

Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen şarkıcı Emel Müftüoğlu, meğer sessiz sedasız eski şarkılarının hit’lerini yeni şarkılarla karıştırarak bir albüm yapmış. “Emel ile Yeniden” adın taşıyan bu yapıtında yer alan “Hovarda” isimli şarkısına da bir klip çeken Müftüoğlu’nu tebrik edip, yeni albümünü kutlamak için Sezen Aksu’nun Kanlıca’daki stüdyosunda bir araya gelen ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, Demet Akbağ, Oktay Kaynarca, Seray Sever, Kubat, Ayşegül Aldinç ve daha pek çok tanınmış isim bu mutlu gününde Emel Müftüoğlu’nu yalnız bırakmadılar.

Murat Boz deliler gibi aşık

“Kardeşim Benim” filminin çekimleri sırasında tanışıp aşk yaşamaya başlayan Murat Boz ile Aslı Enver’in beraberlikleri bütün sıcaklığıyla sürmektedir. Ünlü şarkıcı Murat Boz’un oyuncu Aslı’ya deliler gibi aşık olduğu söylenmektedir. Bir dakika bile ayrı kalmamaya özen gösteren Boz geçen gün sevgilisinin Sarıyer’de bir gece kondu mahallesinde başrolünü Şükrü Özyıldız’la paylaştığı “Kış Güneşi” setini basarak Aslı Enver’i arabasına almıştır. Dizi çekimlerinin uzaması nedeniyle dört saat beklemek zorunda kalan Murat Boz’un bu halini görenler “Murat Boz deliler gibi aşık” demekten kendilerini alamamışlardır.

İpek Açar ve “Afet Olda Hasretin”

İpek Türk pop müziğinin ünlü bestekarı ve şarkıcı Kayahan’ı geçen yıl Şubat’ta kaybetmiştir. Bir birinden güzel şarkıları ve değişik tatlı sesi ile milyonları üzen sanatçının eşi İpek Açar’da bilindiği gibi tecrübeli bir şarkıcıdır. 22 yıllık kocasını kaybetmenin üzüntüsünü üzerinden hala atamamış olan İpek Açar, sağlığında Kayahan ile birlikte hazırlıklarına başladığı “Afet Oldu Hasretin” isimli albümünü nihayet tamamlamış ve rahmetli kocasına verdiği sözü yerine getirmiştir.

Eurovision’da biz Yokuz ; Ama bir Türk var

1944 yılında katı Stalin rejimi tarafından 24 saat için de Sibirya’ya sürgüne gönderilen 250 bin Tatar Türk’ünün feci akibetini konu alan şarkı ile bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’da yapılacak olan 61. Eurovision’a katılmamamıza rağmen Türk asıllı Ukranya’lı tatar şarkıcı Jamala sahne alacaktır. 32 yaşındaki Jamala’nın asıl adı Susan Cemiloğlu olup genç müzisyen Eurovision’da şarkısını İngilizce söyleyecek. Vokalleri ise Fonda Türkçe sözlerle Jamala’ya eşlik edeceklerdir.

Küçük Emrah, yani bugünün büyük Emrah’ı yapımcıyı çileden çıkarttı

Türk Müzik âlemine ve sinemasına küçük Emrah adı ile giren ve çocuk yaşta şöhrete ve servete kavuşan Emrah, 10 yıldan bu yana hiçbir dizide rol almamış adeta inzivaya çekilmiş, sessiz bir hayatı tercih etmişti. Ntc Medya’nın sahibi Mehmet Yiğit Alp bilindiği gibi ATV ekranlarında büyük beğeni ile izlenen Kırgın Çiçekler dizisinin yapımcısıdır. Ünlü iş adamı yine ATV ekranlarında yayınlanacak yeni bir dizi için Emrah ile anlaşmak amacıyla boğaz’da bir restoranda yemek yiyip iş konuşması yapmaları sonunda Emrah, Alp’i çileden çıkarmıştır. Dizi başı 150 Milyar TL istemesi karşısında Emrah’a kapıyı gösteren yapımcı “Sana 25 milyar bile çok” demeden kendisini alamamıştır. Medya Mensuplarına sadece yemek yedik diyen Emrah anlaşılan bir 10 yıl daha TV ekranlarına hasret kalacaktır.

Barış Manço’nun oğlu boşandığı eşine 150 bin TL ödeyecek

Üç yıldan bu yana ünlü müzisyen rahmetli Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço ile evli olan Tuba Manço istemediği halde ayrıldığı eşinin Survivor’a katılmasını ileri sürerek yuvasını dağıtmaya karar vermiştir. Anadolu 6. Aile Mahkemesi’nde görülen dava tarafların anlaşmalı olarak boşanmak istemeleri üzere birkaç gün içinden sonuçlanmış ve Doğukan Manço eşine 150 bin TL tazminat ödemek zorunda bırakılmıştır. Taraflar nafaka ve eşya talebinde bulunmamışlardır. Üç yıl önce Moda’da Barış Manço Müzesinde gösterişli bir törenle dünya evine giren Doğukan – Tuba çifti bu kez sessiz sedasız yollarını ayırmışlardır.

“Zeki Müren çok özel bir insandı”

Ses dünyamızın sönmeyen yıldızı Nükhet Duru aramızdan 20 yıl önce ayrılan Sanat Güneşi Zeki Müren için “Zeki Müren çok özel bir insandı” derken, Zeki Müren’e saygı albümü içinde yine söz ve bestesi sanat güneşimize ait “Kandil” adlı şarkıyı uluslar arası unvana sahip Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası eşliğinde yorumlamıştır. Ölümünün 20. Yılında yani bugünlerde müzik marketlerdeki raflarda yerini alacak olan albümde Muazzez Abacı, Mustafa Ceceli, Muazzez Ersoy, Ajda Pekkan, Deniz Seki, dünya şöhreti Enrico Massias, Yeşim Salkım gibi pek çok ses sanatçısı Müren’in birbirinden güzel besteleri ile bu albümde yer almışlardır. Ölümünden bu yana varisi olan Mehmetçik Vakfı ve TEV’e durmadan para kazandıran Müren sayesinde bugün yüzlerce genç Üniversite tahsili yapabilme imkânı bulabilmektedir. Renkli kişiliği ile hala yaşıyormuş gibi aramızda bulunan Zeki Müren için yeni bir belgeselde hazırlanmak üzere çalışmalara başlanmıştır.