Uzmanlar uyarıyor, botoks işlemlerine dikkat

Dermatolog Prof. Dr. Erol Koç
Dermatolog Prof. Dr. Erol Koç ve Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Danışmanı Mahir Taşatanel, Bilkent Center’da düzenlenen söyleşide, katılımcılara yaz sonrası fit ve güzel görünmenin sırlarını verdi. Söyleşide, katılımcılara sağlıklı yaşaman püf noktaları ile son yıllarda sıkça yapılan botoks uygulamalarının kişinin ihtiyacına göre yapılması ve doğal görünmenin önemine işaret edildi

NAZ AKMAN – Bilkent Center’da düzenlenen “Yaz sonrası fit ve güzel görünme” söyleşisi kapsamında Dermatolog Prof. Dr. Erol Koç ve Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Danışmanı Mahir Taşatanel, sağlıklı yaşam ve güzellik konusunda bilgiler verildi. Alanında uzman kişiler, söyleşiye katılan kadınların sağlıklı yaşam ve güzellik konusunda merak ettiklerini yanıtladı.
“Tek tip yüzden kaçının”
Botoksun nasıl yapılması gerektiğini anlatan Koç, “Öncelikle işlemler yaptırırken doğallıktan uzaklaşmamamız gerekiyor. Çoğumuz sokakta gezerken tek tip ve birbirine benzer yüzler görüyoruz. Bu da doğal olmayan işlemler yaptırmanın bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Gençleşmek adına gereğinden fazla işlem yaptırmak kişiyi kendisi olmaktan uzaklaştırırken, yapay ve suni bir görünüme neden oluyor” dedi.
Merdiven altı işletmelerin son dönende yaygınlaştığını ve sonucunda olumsuz olaylar yaşandığını belirten Koç, “Kişinin vücuduna girecek bir madde kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Sağlığınız için aksi durumlardan kaçınmalısınız” uyarısında bulundu.
“Sağlıklı yaşam için hareket şart”
Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Danışmanı Taşatanel ise sağlık için gün içinde hareket etmeninin önemine işaret ederek, “Gündelik hayatta sağlığımız kadar görünüşümüzü de önemsemeliyiz. Güzel ve fit bir vücut için egzersiz yapmamız şart. Kadınlar Fftness/pilates yaparak formda bir vücuda kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Tek yapmanız gereken kararlı olmak” diye konuştu.