Verilen sözler ne oldu?

Güray SOYSAL

YİNE TIK YOK

ŞEHRİN GÖBEĞİNDEKİ MANZARA

Sahipsiz Ankara’yı dile getirmekten ben bıkmayacağım. Bu can bedenimde kaldığı sürece, her defasında gündeme getirmeye çalışacağım.
Tesis fukarası koskoca Başkent’in göbeğinde bulunan 19 Mayıs Stadı yıkıldıktan sonra yenisinin yapılıp, yapılmayacağı konusunda kimsenin bilgisi yok. Hatta mevcut yöneticiler bile bu konuya kulaklarını ve gözlerini kapatmış durumda.
Durum böyle olunca, şehrin göbeğindeki bu boş arazi, gelip geçenin adeta gözünün içine giriyor.
Oysa…
Stat yıkılmadan önce burada miting yapanlar modern bir tesis yapımı için söz vermişti.
Yerel seçim yapıldıktan sonra, verilen sözler halı altına atılıp, bu konuda yetkililer adeta sağır ve dilsiz olmuştu.
Şimdi bir kez daha ikaz edip, yöneticilere seslenmek istiyorum.
“Erkek adamın ağzından söz bir kez çıkar. Buraya modern stat konusu yapılması konusunda söz verenler vaatlerini en kısa zamanda yerine getirmeli. Yoksa son yerel seçimlerde size verilen dersin devamı genel seçimlerde bir kez daha gerçekleşmeye gidiyor.
Benden bir kez daha hatırlatması. Gerisi onların bileği iş…

EĞİTİM VE TECRÜBE KURBANI

Kayseri doğumlu olan ve Ankara hakemliğine 23 yıl hizmet veren Bülent Yıldırım, bir takım söylentiler sonrasına hakemliğine nokta koydular.
Zira, “istemezüklerin” Futbol Federasyonundaki etkileri ile 23 yıl verilen emek sonunda önce FIFA kokardı elinden alınan Bülent Yıldırım, şimdilerde yakasına takacağı hiçbir kokardı olmaksızın, sipsivri ortada bırakıldı.
Zorlu maçlar oynanacağında “can kurtaran simidi” gibi sarılan Bülent Yıldırım, sonunda köşeye atılan kağıt mendil gibi, bir kenara bırakıldı.
O Bülent Yıldırım ise, ODTÜ gibi dev okuldan başarıyla mezun olup, Hazine ve Dış Ticarette yüksek makama gelmesine rağmen, Futbol Federasyonunda kollarını açanlarla birlikte, futbol hakemliğindeki daveti yerine getirmişti.
Bülent Yıldırım, herşeyi ile mükemmelliğini herkese kabul ettirmesine karşın, çapsız “İstemezüklerin” son kurbanı oldu.
Emeğe saygısı olmayanların dedikodulara kurban ettiği bu hakemimizin işine son verilirken, bir sigara paketi kadar ödülle uğurlanmaması ise, futbolumuz yönetenlerin ne denli vefasız olduğunu ortaya koyuyor.

Unutulmayanlar CELAL DEMİRBİLEK

1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ve kısa zamanda spor yazarlığında başarıdan başarıya koşan Celal Demirbilek, Gazetecilik Yüksek Okulunu bitirdikten sonra Cumhuriyet, Hürriyet ve Karar gazetelerinde çalıştı. TSYD üyesi olan ödül avcısı Demirbilek uluslararası Güreş Federasyonu Birliği Basın konseyi, Dünya ve Avrupa Boks Birlikleri Basın Komisyonlarında görev alarak, uluslararası komisyona birden fazla seçilen ilk Türk gazetecisi oldu. Yazdığı haberler sayesinde yurtdışında çok büyük ilgi uyandıran Celal Demirbilek, Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye kaçış öyküsünü de gündeme taşıdı. Bugüne kadar 200’e yakın ödül alan Celal Demirbilek, şimdilerde sağlık problemleri ile uğraşıyor. Kızı Ahsen Demirbilek’in ihtimamı ile yaşantısını sürdüren ve İnsanlığın baş belası Alzemheir hastalığına yakalanıp İstanbul’daki Altınçağ sağlık merkezinde tedavi altında bulunan yılların başarılı spor yazarını meslektaşları ziyarette bulunuyor.

YARDIM İÇİN KENDİNİ KELEPÇELEDİ

Taraftarların böylesi de var demek ki…
İngiltere 3. Lig takımlarından Bury, zor günler geçiriyor. Ligde 4 hafta geçmiş olmasına rağmen kulüp, kötü finansal durumu yüzünden henüz hiç bir maça çıkamadı. Eski yönetici Joy Hart da durumu protesto etmek için kendini stada kelepçeledi
1885 yılından bu yana İngiltere futbolunda yer alan takım, ligde 4 hafta geçmiş olmasına rağmen finansal durumlardan dolayı hiçbir maçına çıkamadı.
Takımın eski yöneticisi Joy Hart, bu durumu protesto etmek için Gigg Lane Stadı’na kendini kelepçeledi.
Hart, Babasının 44 yıldır kulüpte yer aldığını, kaptanlık, teknik adamlık görevlerinde bulunduğunu ve bu durumu görmesinin onun için çok zor olduğunu dile getirdi.
Hart ayrıca, Premier Lig takımlarının aldığı ücretlerin çok fazla olduğunu, yardım etmeleri gerektiğini ve 3’üncü lig takımlarına haksızlık yapıldığını söyledi.
Şimdilerde kulübü için kendisini kelepçeleyip, dikkatleri üzerine çeken taraftarın ne gibi sonuç alacağı bekleniyor.

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Bal yiyen arısından gocunmaz. MEVLANA