“Yapılan şey toplu açılış değil, toplu yalandır, toplu talandır”

Milliyetci Hareket Partisi Genel Baskan Yardimcisi Istanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM'de basin toplantisi duzenledi. 5 Eylul 2013 / Mustafa Kirazli

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Türkiye’nin her yerinde devlet imkanları kullanılarak yapılan sözde toplu açılışlarda demokrasi ve ahlak katledilmektedir. Yapılan şey toplu açılış değil, toplu yalandır, toplu talandır” görüşünü savundu.
Adan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin, 7 Haziran genel seçimlerine az bir süre kala “Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın çift başlı yönetimi, egoları, paslaşmaları, ihtirasları, planları ve manipülasyonları arasında sıkıştığını” ileri sürdü.
Seçim öncesinde Türkiye’nin bütün değerlerinin, birikimlerinin ve kendilerini millet yapan her şeyin pazara saçıldığını iddia eden Adan, “Türkiye’nin her yerinde devlet imkanları kullanılarak yapılan sözde toplu açılışlarda demokrasi ve ahlak katledilmektedir. Yapılan şey toplu açılış değil, toplu yalandır, toplu talandır. Açılan tesislerin geçmişine bakıldığında bu tesislerin bakanlar, milletvekilleri, Başbakan ve Cumhurbaşkanı tarafından tekrar tekrar açıldığı görülecektir” ifadesini kullandı.
Adan, “Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanlığı makamının boğazına kadar siyasete battığını, AK Parti’nin artık Türkiye’nin sırtında bir yük olduğunu” savundu.
Halinden memnun esnaf, çiftçi, memur, işçi ve emekliye rastlayamadıklarını belirten Adan, şunları kaydetti:
“Maliye Bakanı hiç yüzü kızarmadan makam araçlarına harcanan 3,3 milyar lirayı ‘çerez parası’ olarak tanımlıyor. Bu zihniyete göre makam arabalarına, saltanata ayrılan çerez parası sağlığımızdan, bilimden, sanayiden, enerjimizden, kalkınmamızdan ve ormanlarımızdan çok daha önemlidir. İşte bu zihniyet Türkiye’nin içini kemirmektedir. Bunlar vicdan fukaralarıdır. Bunlar milletin kesesinden kendi adamlarına, bürokratlarına jest yapan sömürücülerdir. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz bu haram düzenine muhakkak son verecektir.”