Yasağın kalkması şart…

HABER MERKEZİ- Ankaragücü yönetimi tam anlamıyla transfer yasağının kalkmasına odaklandı. Lukasz Szukala, Zaur Sadaev ve bazı menajerlere ödenmesi gereken yaklaşık 1.1 milyon Euro yüzünden transfer yasağı bulunan Başkent ekibinin yönetimi şimdi bu kaynağı yaratıp yasağı kaldırmak için çabalıyor.
Ankaragücü yasağı kaldırmasıyla birlikte transferi gerçekleşen ama resmi sözleşmeye imza atmayan Senegalli santrfor Aliu Badji’ye imza attıracak. Ankaragücü’nün kadrosuna katacağı diğer bir oyuncu ise Ergene Velimeşespor’dan 20 yaşındaki Embiya Ayyıldız bulunuyor.
SIRADA BEKLEYENLER
Başkent ekibinin kadrosuna katmak için uğraştığı bir diğer ise Ghayas Zahid. Ankaragücü, 26 yaşındaki Norveçli on numara Ghayas Zahid transferinde son aşamaya geldi. Apoel takımından ayrılmak isteyen oyuncunun transferiyle alakalı parasal detaylar halledilebilirse oyuncu imzayı atacak. Aradaki anlaşmada önemli yol kat edildiği alınan bilgiler arasında. Hatayspor’da oynayan 24 yaşındaki Alman kökenli oyuncu Burak Çamoğlu ‘da gündemdeki bir isim. Konyaspor’dan ayrılan 32 yaşındaki Uğur Demirok ile Kasımpaşa, Göztepe, Erzurumspor ve Ankaragücü ilgileniyor.
Tüm bunların halledilmesi için maddi kaynağın bir an evvel gerçekleşmesi bekleniyor.