Yaşar, Yuva Köy sakinleriyle iftarda buluştu

ANKARA – İlçenin dört bir köşesinde kurulan çadırlarda vatandaşlarla birlikte iftar açan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu kez de Yuva Köy sakinleriyle bir araya geldi.

Yenimahalle Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Köy Konağı’nda gerçekleşen iftar yemeğine Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dualar okundu oruçlar açıldı

İftar öncesi Fazlı Çoban’ın ve Esat Aydoğan’ın okuduğu ilahileri ve Kuran tilavetini dinleyen vatandaşlar, ezanın okunmasıyla birlikte mercimek çorbası, çoban kavurma, patates kızartması, bulgur pilavı ve tulumba tatlısından oluşan menü ile oruçlarını açtılar.

Yaşar, muhtarın evine konuk oldu

Konakta vatandaşlara hitap eden Yaşar, “Bu ramazan bereketini, coşkusunu bugün burada sizlerle yaşamaktan dolayı onur duyuyorum. Ramazan da kinin, nefretin yerini saygı, sevgi, hoşgörü almalıdır. Ramazan ayı paylaşımın, komşuluk bilincinin gelişmesini sağlayan bir ay. Sokakta yardıma muhtaç vatandaşlarımızı da unutmayalım. Bunun için Ramazan ayının kıymetini bilmeliyiz. Ramazanın sonu bayramdır. Şimdiden hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemiz acı bir süreçten geçiyor. Gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz. Kirli eller bilmelidir ki amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Bu acıların bir an önce dinmesini Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Yuva Köy muhtarı Ahmet Şimşek’in çay davetini de kırmayan Yaşar, Şimşek ailesinin evine konuk oldu.