Yavaş: AŞTİ’yi güzelleştireceğiz

HABER MERKEZİ- Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimler, kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonunu da vatandaşlarla buluşmaya ayıran Yavaş, önce AŞTİ’yi ziyaret etti, ardından Etimesgut’ta seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. Yavaş, daha sonra da Kahramankazan’da vatandaşlarla buluştu.
Yavaş, AŞTİ’de büyük bir coşku ile karşılandı. AŞTİ’de bulunan seyehat acentalarını tek tek gezen Yavaş, herkesle el sıkıştı, fotoğraf çektirdi. Ardından AŞTİ yönetimi ile bir araya gelen Yavaş, “AŞTİ yıkılacak mı?” sorusuna “Yıkılmayacak. Bırakın yıkılmayı güzelleştireceğiz” yanıtını verdi.
Yavaş, AŞTİ’nin ardından Etimesgut Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Miting havasında geçen açılışta konuşan Yavaş, Özhaseki’nin “Arkanızda ağa olmadan nasıl iş yapacaksınız?” söylemini hatırlatarak, meselenin zihniyet olduğunu söyledi. Şeffaflık vurgusu yapan Yavaş, “Belediyeye ödediğiniz her paranın nereye harcandığını makbuzun arkasında göreceksiniz” dedi.
Ekonomik kriz nedeniyle vatandaşın sıkıntılarının başında işsizliğin geldiğini belirten Yavaş, “Bizim projlerimizin tamamı Ankara’nın kalkınması üzerine. Gerede Projesi dereye girdiğinde 1 milyar harcanan Kızılırmak suyu boşa gidecek. O suların mutlaka akıtılması gerekiyor. O suyu Gölbaşı-Bala arasında 1000 kilometrekarelik alanda sulu tarım yaptırmak için değerlendireceğiz. Orada edilecek para Ankara’ nın ilçelerine dağıtılacak. İlk yapacağımız işlerden biri fuar alanını bitirmek. Bu çöken ekonominin karşısında biran önce Ankara’yı kalkındırmamız gerekiyor” diye konuştu.
Yavaş, Ankara’nın köyünde bulunan bir eve güneş enerjisi taktıklarını söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti:
“Artık köylerimizde güneş enerjisi olacak. Köylülerimiz artık elektrik parası da ödemeyecek. İstiyoruz ki köylümüz köyünde kalsın, üretmeye devam etsin. Hayvancılığı da teşvik edeceğiz. Sözleşmeli alım garantisi ile tarımı da destekleyeceğiz. Entegreli et tesisleri kuracağız”