Yeni 19 Mayıs Stadı ile ilgili çalışmayı Nevzat Ceylan açıkladı

ANKARA-(Sporanki)-Mevcut yerine yapılmasına karar verilen Yeni 19 Mayıs Stadı için aylardır bir sessizlik hakimdi. Stadyumun yıkılmasının ardından bölge adeta kaderine terk edilmişti.
Ancak Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın girişimleriyle stadyum konusunda yeni gelişmelerin olduğu öğrenildi. İşte Nevzat Ceylan’a yönetilen ve alınan cevaplar şöyle:
-Daha önce 55 bin kapasiteli olarak planlanan stadyum projesi, 35 bine indi
“Günümüzde artık bu kadar büyük stadyumlara ihtiyaç olmadığı düşünülüyor. Bu yüzden projede değişime gidildi. 40 bin veya 35 bin kapasiteli bir stadyum düşünüldü. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile yeni bir proje üzerine çalışıldı. Yüksek maliyetler ve çabuk bitirilmesi için kapasite düşürüldü.”
-Yeni 19 Mayıs Stadı için temel ne zaman atılacak?
“İnşallah bu sene içinde temelini atacağız. 2 yıl içinde de bitirilmesi öngörülüyor. Ankara sporu yıllar içinde ihmal edildi. Ama bundan sonra yatırım olacak. Biz artık Ankara sporu için pozitif ayrımcılık istiyoruz. Bu konuda diğer Ankara vekillerimiz de destek veriyor. Çok amaçlı stat olacak. Yeni stadyumda içinde atletizm pistinin de olduğu her şey olacak. Bütün branşların da içinde olduğu bir tesisler manzumesi olacak.”
-Proje kısa zamanda ortaya çıkacak mı?
“Üzerinde çalışılıyor. Ben bu konuyu yıllardır takip ediyorum. Kimse bilmiyor ama stadyum konusunda her dönem bakanlarla sürekli iletişim halindeyim. Spor bakanlarına defalarca konuyu anlattım. Ankara’nın bu konuda ihmal edildiğini defalarca söyledim. Cumhurbaşkanımıza stadyum konusunu defalarca dile getirdim. İnşallah bundan sonraki süreçte artık güzel gelişmeler olacak. Proje inşallah kısa zaman içinde ortaya çıkacak”
-Amatörler unutulmayacak değil mi?
“Amatörler de gündemimizde. Onların sorunlarını da biliyoruz. Bu projede onlar da olacak. Gazi Mahallesi’nde yapılacak yeni tesislerin de takipçisiyiz. Ankaralı amatörler çok güzel bir tesis kazanacak.”