Yeni 19 Mayıs Stadı ne zaman?

ANKARA(Sporanki)-Tarihi 19 Mayıs Stadı’nın yaz aylarında yapılan ihaleyle yıkımına başlanmıştı. Aynı noktaya yapılacak yeni stadyum için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ankara’ya 55 bin kişilik yeni stadyum yapılacağını açıklamıştı.
Erdoğan, “Mevcut 19 Mayıs Stadı’nın yerine uluslararası standartlara uygun, dünya çapındaki şampiyonaların final karşılaşmalarına ev sahipliği yapabilecek nitelikte bir stadı da Ankara’ya kazandırıyoruz. Tüm sosyal ve sportif donatılarıyla, 6 bin araçlık otoparkıyla, yeşil alanlarıyla bu stat, Başkente yakışır bir eser olacaktır” diye konuşmuştu.
İNŞAAT SÜRECİ
Yeni 19 Mayıs Stadı hakkında son gelişmeleri sorduğumuz mimar Bahadır Kul; “Pazar günü Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayımız sayın Mehmet Özhaseki ile yaptığımız toplantıda, Ankara 19 Mayıs Stadyumu projesini büyükşehir belediyesi olarak hayata geçirmek üzere açıklama yapacaklarını konuştuk. Bu yıl inşaat sürecine geçilmesi planlanıyor” dedi. Bahadır Kul; “proje sürecini yakın takipteyim. Bu projenin hayata geçmesi için çaba sarf ediyorum. Süreçle ilgili gelişmeleri bilgilendireceğim” ifadelerini kullandı.