Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: “Sokağa çıkın gönül rahatlığı ile gezin”

ANKARA – Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, terör olaylarından dolayı boşalan alışveriş merkezlerini ziyaret etti.

Yenimahalle Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yenimahallle’de bulunan Ankamall, Armada, A City, Gimart, Podium ve Atlantis AVM’de vatandaşlarla ve esnafla bir araya gelen Yaşar, “Hayat devam ediyor. Korkmak yok, yılmak yok. İnadına alışveriş merkezlerine geliniz. Sokaklarda, parklarda geziniz. Kimse bizi korkutamaz” dedi.

Karış karış gezdiği AVM’lerde mağazaları ve kafeleri dolaşan Başkan Yaşar, geliş amacının insanlara moral vermek ve esnafa destek olmak olduğunu söyledi. Yaşar, “Türkiye çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Terörün çirkin yüzünü bir kez daha en açık şekilde gösterdiği, üstelik hem askerlerimizi, hem de sivil vatandaşlarımızı hedef alan saldırılar, ülkemizin ve milletimizin huzuruna, ortak yaşama kültürümüze karşı gerçekleştirilen bir insanlık suçudur. Karanlık eller bilmelidir ki hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Karanlık ellerin istediği bizi korkutmak, ama amaçlarına ulaşamayacaklar. Teröristlerin amacı kaos ortamı yaratarak, halkta korku, yılgınlık ve umutsuzluk aşılamak. Sokağa çıkın gönül rahatlığı ile gezin” diye konuştu.

“EVDEN SİPARİŞ VERME ORANI %40 ARTTI”

Ankamall’de kendisine eşlik eden GİMAT Yönetim Kurulu Başkan Recai Kesimal’la AVM’yi gezen Yaşar, Armada AVM’de de Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci tarafından karşılandı.

Bezci, terörizmin uluslararası bir sorun olduğunu belirtti ve “Terör çağımızın vebası. Dünya liderlerinin ve uluslararası örgütlerin küresel teröre karşı ortak çözüm üretmesi gerekiyor” dedi. Armada Müdürü Çiğdem Ayrancıoğlu Gönen de AVM’lere gelen vatandaş sayısının oldukça düştüğüne dikkat çekti. Gönen, “Hafta içi ve hafta sonu AVM’ye gelen vatandaş sayısı ciddi şekilde düştü. İnsanlar bir ses duysa hemen panik halde etraflarına bakıyor. Bu çok acı. Burada 230 esnafımız var. İş kulesiyle birlikte ise 4 bin çalışanımız var. Bu durumdan hepsi etkilendi. Evden sipariş verme oranı %40 arttı” diye ifade etti.