Yenimahalle’de Cumhuriyet kutlamaları başladı

IŞIN KARACA COŞTURDU

Yenimahalle Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Pop Müziğin Güçlü Sesi
Işın Karaca konseri ile start verdi. Alanın Türk Bayraklarıyla kırmızı beyaza büründüğü muhteşem
gecede Karaca, 10. Yıl Marşı’nı havai fişek gösterisi eşliğinde Yenimahallelilerle birlikte söyledi Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Batıkent Meydan AVM önünde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı konserine CHP Grup Başkan Vekili Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve yüzlerce Yenmahalleli katıldı.
Yaşasın Cumhuriyet
Yenimahalle Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gece, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ile başladı. Konser öncesinde “Yaşasın Cumhuriyet” diyerek Yenimahallelileri selamlayan Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Biz bu devleti zor kurduk, saltanatı, padişahlığı, diktatörlüğü 1923’de tarihe gömdük. Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetini ise çok sevdik, demokrasiyi, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü, eşit yurttaşlığı sevdik, bundan da asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
Bizim tutkalımız Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyet ve onun değerleridir diye sözlerine devam eden Yaşar “Bizim cumhuriyetimiz başka cumhuriyetlere benzemez. Bizim cumhuriyetimiz milletin iradesini millet kendi tayin edecektir diyen Atatürk’ün cumhuriyetidir. Atalarımız sahip çıktı. Bizler de sahip çıkıyoruz. Torunlarımız da sahip çıkacak. Nice 93 yıllar cumhuriyetimizi koruyacağız ve bu bayrak altında, müdafaa-i milli sınırlar içerisinde hep beraber, kardeşçe muasır medeniyetler seviyesine mutlaka ulaşacağız” diye konuştu.
Batıkent “10. Yıl Marşı” ile inledi
Konuşmanın ardından pop müziğinin güçlü yorumcusu Işın Karaca sahneye çıktı. Birbirinden güzel şarkıları sevenleriyle birlikte söyleyen Karaca’nın davul şovu izleyenleri kendinden geçirdi. Kendisinin de Ankaralı olduğunu belirten Karaca,kendisini hemşerileriyle buluşturan Başkan Yaşar’a ve ekibine teşekkür etti.
Karaca, havai fişek gösterisi altında 10. Yıl Marşı’nı söyleyerek Yenimahallelilere veda etti.