Yenimahalle’nin eğitim yuvalarına yenileri ekleniyor

Yenimahalle ilçe sınırları içerisinde 80. Yıl Anaokulu, Batıkent Anaokulu ve Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu olmak üzere 3 ayrı anaokulunda toplam 20 öğretmen ve 10 bakıcı anne ile 300 çocuğa eğitim veren Yenimahalle Belediyesi kreşlerine yenileri ekleniyor.

Projeleri tamamlanan ve ihale süreçleri başlayan 4 yeni kreş 2016 yılında eğitim vermeye başlayacak.Yenimahalle Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe sakinlerine tam kapasite hizmet veren 3 anaokuluna ek olarak 4 farklı noktada anaokulu yapmak için kolları sıvadı. Demetevler, Ergazi, Burç Mahallesi ve Yenimahalle olmak üzere 4 yeni kreş için son hazırlıklar da tamamlandı. Projeleri hazırlanan kreşler için ihale süreci başladı.

2016 eğitim yılına hazırlanıyor

2016 yılına yetiştirilmesi planlanan kreşlerde; kapalı oyun salonu, çok amaçlı salon, bekleme salonu, revir, yatakhane, yemekhane, derslikler, açık oyun alanı, teras, mutfak, rehberlik odası, idari ofisler ve öğretmenler odası yer alacak.Kreşler hizmete girdiğinde ilçe genelinde mevcutta hizmet veren 3 kreşle beraber toplam 7 kreş de 800’e yakın minik eğitim alabilecek.

Her şey aydınlık yarınlarımız için

Göreve geldiğinde Yenimahalle’de yalnızca 1 tane kreş olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Aydınlık yarınların sigortası çocuklarımıza yapılan yatırımlar yerel yöneticiler olarak yapabileceğimiz en anlamlı ve en doğru yatırımlardır. Çünkü gelecek çocuklarımızın ellerinde şekillenecek” dedi.