Yerel medya için güç birliği

HABER MERKEZİ – Gazeteciler ve Yazarlar Derneği, Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdi Pehlivan’ı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Dernek Başkanı ve Gerçek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Uzun başkanlığındaki heyet, kısa bir süre önce İdare Merkezini Sonsöz Gazetecilik ve Matbaacılık Grup bünyesine taşıyan Zafer gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü M. Umut Karakülah’ı ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dilek ve temennilerini iletti.
Ziyaretlerini kabullerinden ötürü Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Orhan Uğuroğlu’na teşekkürlerini ileterek söze başlayan Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun, başkentte özellikle yerel basında çalışan gazetecilerin haklarını savunma ve sıkıntılarına çare bulma adına bir çatı örgüt oluşturma ihtiyacını gördüklerini ve bu yola bu amaçla çıktıklarını belirtti.
Ankara’daki gazetecilerin birçok sorununun olduğunu belirten Uzun, bu sorunları tespit etmede ve çözüm yolu bulmada Dernekçiliğin büyük rol oynadığına vurgu yaptı.
PEHLİVAN: BASIN İLAN KURUMU’NUN YENİLİKLERİ YEREL MEDYAYI OLUMLU ETKİLİYOR
Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdi Pehlivan’ı da ziyaret eden heyet, burada Abdi Pehlivan’a ve Sonsöz grubuna Derneğin kuruluş misyonu ve vizyonu hakkında bilgiler verdi. Pehlivan da öncelikle ziyaretlerinden ötürü Başkan Ömer Uzun ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek basının şuan gelmiş olduğu noktayı değerlendirdi. Pehlivan, teknolojinin ilerlemesi ile medya ve matbaa sektöründe birçok yeniliklerin yaşandığını, bu yenilikler ile de sektörün daha da geliştiğini dile getirdi. Abdi Pehlivan, Basın İlan Kurumu’nun son yıllarda yapmış olduğu etkin ve kapsamlı yönetmelik değişiklikleri ile de sektörünün önünün açıldığını ve yerel basının dijital medyaya uyum sağlamasına öncülük ettiğini ifade etti.
Ziyarete katılan Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Murat Ertan da “Tarihi Sözler Antolojisi” isimli kitabını imzalayarak Abdi Pehlivan’a hediye etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi. Ziyarete Başkan Ömer Uzun ve Başkan Vekili Murat Ertan’ın dışında, Başkan Yardımcılarından Zekai Akoğlu, Gülcan Küçükoğlu ile Genel Sekreter Seda Ceylan iştirak etti.