yılın başarılı kadın muhabiri ödülü 24 saat gazetesi’ne

Ekonomize Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 13’üncü Yılın En’leri Zirvesi Ödül Töreni’nde gazetemiz muhabiri Naz Akman’a “Yılın Başarılı Kadın Muhabiri” ödülü verildi

SULTAN YAVUZ/ANKARA

Medyamize Grup bünyesinde yayınlanan Ankara Sesi Gazetesi’nin Ekonomize Dergisi işbirliğinde düzenlediği “Yılın Enleri Ödül Töreni” yıl boyunca yaptığı başarılı işlerle adından söz ettiren iş, siyaset, sanat, cemiyet ve medya dünyasının En’lerini ödüllendirdi.
Medyamize Grup, 13 yıllık deneyim ile haber ve analizleri okuyucularına tarafsız olarak yansıtmak ve bu sayede tüm sektörlere ışık tutmak ve Türkiye’ye yön veren tüm sektörlerin tanıtım çalışmalarını yaparak, firmaların kurumsal bilinirliğinin daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl iş ve medya alanında ödüller veriyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yılın En’leri Zirvesi Ödül Töreni’nin 13’üncüsü Green Park Otel’de pandemi koşullarına uygun gerçekleştirildi. Medya, sanat, spor gibi pek çok alanda kişi ve kurumunun ödüllendirildiği törende, gazetemiz muhabiri Naz Akman “Yılın En Başarılı Kadın Muhabiri” dalında ödüle layık görüldü.
Tören kapsamında, Ankara’nın Başkent oluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla Ankara Kulübü Derneği Seğmenleri tarafından gösteri yapıldı.
Ekonominin kahramanları ödüllendirildi

Medyamize Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Gürbüz

Törenin açılış konuşmasını yapan Medyamize Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Gürbüz, “Dünyanın içerisinden geçtiği kötü bir dönemdeyiz. Bu yıl temamızı ‘yeni normalde sivil toplumun gücü’ olarak belirledik. Yeni bir dünya düzenine geçtik, her şey çok farklı olacak. Bu anlamda da sivil toplumun gücü elbette daha kıymetli olacak. Bu süre içerisinde yatırımdan vazgeçmeyen, ekonominin devam etmesini sağlayan ekonominin kahramanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım

Yıldırım, “Kalkınma yolundaki sorumluluğumuzu her zaman bileceğiz”
Başta Ankara olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlamak, iş dünyasının gelişimini desteklemek ve girişimciliğe öncülük etmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım, “Ticari hayatın kolektif bir düzen olduğunu bilerek, onlarca senedir serbest piyasa ekonomisini savunan ve bu piyasa sayesinde belirli hacimlere ulaşmış iş insanlarıyız. Devletin ve hükümetin eli elbette ekonominin üzerinde olacak ancak bizler de kalkınma yolundaki sorumluluğumuzu her zaman bileceğiz. Bu sorumluluğun ilk aşamada üretime istihdam etme, vergilendirme ve milli menfaatlerle hareket etme olarak belirlenebilir. Bu doğrultuda hareket etmek elbette ki çok zor ancak şahsi ticari kaygılarla hareket etmekten de vazgeçilmeli. Devlet ve millet bilinciyle ticaretimizi devam ettirmeliyiz” diye konuştu.
Yıldırım, Ankara’nın Başkent oluşunun 97.yılı dolayısıyla “Bugün Ankara’nın Başkent oluşunun da yıldönümü, Ankara’yı ticaretin başkent yapmak için çalışanlar adına, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz” mesajına yer vererek, covid-19 virüs salgınının ekonomiye etkilerini değerlendirdi. Yıldırım, “Küresel anlamda bu salgın döneminin öngörülemez ve maalesef kolaylıkla da önlenemez bir problem olarak devam ettiğinin farkındayız. Görüyoruz ki salgının tıbbi açıdan bir çaresi bulunmadığı sürece ekonomik açıdan planlanan her şey eksik kalacak. Tüm dünyada etkilerini gösteren bu süreçte en çok bizim gibi ekonomik açıdan hassasiyet gösteren ülkeler zarar görüyor. Bildiğiniz üzere salgın dönemi öncesinde iki yıllık geçmiş bir periyotta Türkiye ekonomisindeki hassasiyetler tam iyileşme evresine girerken pandemi süreci başladı. Bu da sürecin yavaşlamasına sebep oldu, bu dönemde her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi.
Medya, sanat, iş ve spor ödülleri sahiplerini buldu
Medya, sanat, spor gibi pek çok alanda kişi ve kurumunun ödüllendirildiği 13’üncü Yılın En’leri Zirvesi Ödül Töreni’nde, 24 Saat gazetesi muhabiri Naz Akman, “Yılın Başarılı Kadın Muhabiri” dalında ödüle layık görüldü. Törende, ayrıca Demirören Medya Grubu dört dalda ödüle layık görüldü. “Yılın En Başarılı Haber Ajansı Ödülü”nün sahibi, Demirören Haber Ajansı (DHA) olurken, “Yılın Başarılı Kadın TV Programcısı Ödülü” Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi ve CNN Türk programcısı Hande Fırat’a verildi. “Yılın Başarılı Erkek Haber Muhabiri Ödülü”ne İtalya’da yetimhanedeki bir çocuğun kurtulmasına vesile olan haberiyle Kanal D Haber’den İbrahim Konar ve “Yılın En İyi Magazin Programı Ödülü’ne “Magazin D” programı seçildi. Star TV, Show TV, ATV’nin yanı sıra ayrıca Ampute Futbol Milli Takımı da “Engel Tanımayan Başarı Ödülü”ne layık görüldü. İş dünyasından ise TÜGİAD Ankara’ya “Yılın en başarılı sivil toplum kuruluşu” ödülü verildi.