60 sporcu 100. Yıl anısına pedalladı

60 sporcu 100. Yıl anısına pedalladı


2023-09-20 01:11:20

Ankara Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) 7. Geleneksel Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşunu ve 13 Eylül Sakarya Meydan Savaşı kazanımını kutladı. Yüzlerce sporcu, zaferi kutlamak için Ankara Kalesi’nden Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtı’na kadar yaklaşık 60 kilometre pedalladı

60 sporcu 100. Yıl anısına pedalladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Naz Akman/ANKARA

Her yıl Çanakkale Zaferi münasebetiyle spordan sanata çok sayıda organizasyona ev sahipliği yapan Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Anadolu OSB 7. Geleneksel Zafer Bayramı etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ve 13 Eylül Sakarya Meydan Savaşı anısına özel bir organizasyona imza atan Anadolu OSB, yüzlerce sporcunun katılımıyla Ankara Kalesi’nden Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtı’na kadar yaklaşık 60 kilometrelik bisiklet yarışı düzenledi.
Her yıl ülkenin önemli dönüm noktalarından olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ve 13 Eylül Sakarya Meydan Savaşı için düzenlenen Anadolu OSB 7. Geleneksel Zafer Bayramı’nda yüzlerce sporcu, sanatçı ve sanayi çalışanları Başkent caddelerinden sanayi havzalarına zafer coşkusunu taşıdı. Etkinlik, Anadolu OSB ev sahipliğinde Başkent Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sanayi Odası, Ankara Kulübü Derneği, Ankara Kent Konseyi, Ankara Bisiklet Meclisi, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılı Federasyonu ve Genç Girişim Yönetişim Derneği paydaşlığında düzenlendi.
Otomobilsiz Kent Günü Töreni’ne katıldılar
Anadolu OSB 7. Geleneksel Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara Bisiklet Meclisi’ne (ABİM) bağlı yüzlerce sporcu ile Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya 1764 Bisiklet Turu düzenlendi. Ankara Kalesinde başlayan turu Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve Ankara Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Basa başlattı. Başkentin en önemli caddelerinde “zaferi yaşat” söylemiyle rengarenk sahneler yaşatan bisiklet sporcuları Ankara Bahçelievler’de “Otomobilsiz Kent Günü Töreni”ne katıldı.

Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay

Bisiklet turu kapsamında ikinci başlangıcın EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş tarafından yapıldığı etkinlikte, sporcular Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtına kadar yaklaşık 60 km ile yarışı tamamladı. Sporcuların yanı sıra tura ayrıca çok sayıda sanayi çalışanı da katılarak “zaferi yaşat” diyerek, birliktelik mesajı verdiler.
Anadolu OSB Yağmursuyu Göleti yarışı
Etkinlik kutlamaları kapsamında, Anadolu OSB Yağmursuyu Göleti’nde eş zamanlı Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) hakemliğinde ve Ankara İl Tarım Müdürlüğü kontrolünde “Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması” yapıldı. Gölet etrafında kura yöntemi ile belirlenen yerlerde olta atan 103 kişi, beş saat boyunca en büyük balığı yakalamak için yarıştı. Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması’nda ise “En Büyük Balık Yakalayan” kategorisinde 60.4 cm’lik balık ile Ramazan Çalışır birinciliği elde etti. Yarışma kapsamında ikinciliğe 47 cm’lik balık ile Hüseyin Özcan, 44,6’lık balık ile üçüncülüğe Şevket Savaş hak kazandı. “En Çok Balık Yakalayan” kategorisinde ise birinci İbrahim Aksu, ikinci Ekrem Ulu, üçüncü ise Adem Canbasan oldu. Etkinlik ödül takdim töreni ile devam ederken, yarışmada dereceye girenlere de olta takımı hediye edildi.
Zaferi Yaşat!
Şehitleri anma töreniyle devam eden etkinliğin açılış konuşmasını yapan Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, ülke kuruluş tarihinin önemine değinerek, şehitleri her zaman şükranla andıklarını belirtti. Tuncay, “Anadolu OSB’nin içerisinde bulunduğu topraklar tarihimizin en önemli noktalarından Sakarya Meydan Muhaberesi’nin yapıldığı topraklardır. Bizde tarihimize duyduğumuz vefa ve sorumluluk ile her yıl sizlerle aynı yurttaşlık duygularını beraber yaşayalım diye bu organizasyonla bir araya geliyoruz. Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’ Bizlerde bu öğreti ile ‘zaferi yaşat’ sloganıyla ülkemize önemli bir miras bırakmaya devam ediyoruz. Bölgemizde şu an 120 firma üretimde olup, istihdam sayımız 6 bine ulaşmıştır. Bu yıl Önce İnsan kreş ve anaokulu, ticari bina, Anadolu Camii, spor tesisi yapıma başladık. Hızla gelişmeye devam ediyoruz” dedi.
Ankara Kulübü Derneği Seymenleri’nden gösteri
Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, katılımcılara unutulmaz bir gösteri yaşattı. Ankara’nın en köklü sivil toplum kuruluşunun seymenleri gösterdikleri sahne performansı ile katılanları kendilerine hayran bıraktı. Gösterinin sonunda ise seymenler sporcularla beraber Ankara Oyun Havaları oynadı.
Anadolu OSB ayrıca geçtiğimiz yıl “Sanayide Sanat Festivali” sloganıyla sıradışı bir ilke imza atmış, heykelden seramiğe, konserden defileye pek çok etkinlikle sanayici ve sanat buluşmasını gerçekleştirmişti. OSB bölgesindeki bademlik alanında Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı anısına, 107 ressamla canlı performans sergileyen Anadolu OSB, sanat buluşmalarını geşleneksel hale getirerek sürdürmeyi hedefliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.