Ah biraz ucuz olsa…

Ah biraz ucuz olsa…


2022-09-02 00:44:13
Ah biraz ucuz olsa…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat – Yaz tatilinin sona ermesi ile büyükşehirlere dönüş başladı. Bu yolculukta hayat pahalılığı kendini net bir şekilde gösteriyor. Akaryakıt fiyatlarına üst üste gelen zamlar olsun, otoyol ve köprü fiyatları olsun tatilcileri zorluyor.
Bende tatil dönüşü Asya ve Avrupa kıtalarını Çanakkale boğazında ilk kez birbirine bağlayan 1915 Çanakkale köprüsünden geçme fırsatı buldum. Bir devletin yeniden varoluş destanına simge olmuş olan günün adını taşıyan, orta açıklık mesafesiyle dünyada ilk sırayı alan 1915 Çanakkale köprüsüne çok emek verilmiş. Adı gibi muhteşem bir ihtişama sahip olan 1915 Çanakkale köprüsü insanı çok gururlandırıyor, göğsünü kabartıyor ve haykıra haykıra emeği geçenlere helal olsun diye bağırasınız geliyor. Köprü çıkışında gişelerden çıkarken yaşadığınız şoka kadar her şey çok güzel. Gidiş geliş her seferinde 200 tl ödeyince kendi kendinize ‘’Ah biraz ucuz olsa’’ demeden edemiyorsunuz.
Bu fiyatlarla günlük 45.000 araç geçiş garantisi verilen bu köprünün söz verilen sayıyı tamamlaması çok zor gözüküyor. Anlaşılan hükümetin vermiş olduğu 45.000 araç geçişi garantisinden dolayı köprüden geçsek te geçmesek te aradaki farkı ödeyip garanti edilen sayıyı tamamlamamız gerekiyor. Aradaki farkı her şekilde ödüyor ve ödemeye de devam edecek gibi gözüküyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.